۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ آبان  - 2017 11 Tuesday
آرشیو خبر کد مطلب: 16101     
رئیس هیئت جودو خراسان رضوی:

انجمن جودو آموزش و پرورش خراسان رضوی راه اندازی می‌شود

رئیس هیئت جودو خراسان رضوی گفت: انجمن جودو آموزش و پرورش خراسان رضوی راه اندازی می‌شود.
۱۳۹۵ سه شنبه ۴ خرداد ساعت 18:21

 رئیس هیئت جودو خراسان رضوی گفت: انجمن جودو آموزش و پرورش خراسان رضوی راه اندازی می‌شود.

 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، حسین محمودی ظهر امروز در نشست خبری هیئت جودو و کوراش خراسان رضوی که در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی برگزار شد، اظهار داشت: با برگزاری مجمع و و کسب اعتماد خانواده جودوی خراسان رضوی در تاریخ 17 فروردین 94 کار خود را آغاز کردیم و با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌ها و مشورت با پیشکسوتان، مربیان، قهرمانان، داوران و روسای سابق برای حل مشکلات و هموار سازی مسیر خود برای کسب موفقیت تلاش کنیم.
 
وی افزود: هیئت جودو و کوراش خراسان رضوی افتخارات بسیاری را در خود جای داده که به طور مثال در حال حاضر می‌توان به حضور جواد محجوب از این استان در المپیک اشاره کرد، ما توانستیم در سال 94 با جمع شدن خانواده جودو استان در کنار یکدیگر سالی طلایی برای خودمان رقم بزنیم و با ثبات رو به جلو گام برداریم.
 
 محمودی تاکید کرد: با نگاهی سازنده و منصفانه می‌توان درک کرد که حواشی که برای ما ایجاد می‌شود مبنایی ندارد زیرا ما روند رو به رشدی را در جودو و کوراش استان شاهد هستیم اما باید قبول داشته باشیم که در حوزه بانوان کمی ضعف وجود دارد که با مدیریت نایب رئیس قطعاً مشکلات حل می‌شود.
 
رئیس هیئت جودو و کوراش خراسان رضوی بیان کرد: جام رضان امسال با عنوان جام شهدای مدافع حرم در 6 شب و هر شب با قدردانی از یک نفر از شهدای مدافع حرم برگزار می‌شود.
 
محمودی افزود: تهیه تقویم ورزشی 94 و تنظیم سند چشم انداز 4 ساله جودو خراسان رضوی تا المپیک 2020 که در حال نهایی شدن است نخستین گام ما در شروع فعالیت در هیئت جودو خراسان رضوی بود که با برنامه ریزی و توجه به ظرفیت‌ها توانستیم چشم انداز خوبی را برای جودو خراسان رضوی که همواره قطب این جودو در کشور بوده ترسیم کنیم.
 
 وی خاطرنشان کرد: تنها تنظیم سند چشم انداز و تقویم ورزشی برای رسیدن به موفقیت کافی نیست لذا در این مسیر از مربیان و پیشکسوتان برای حضور و برنامه ریزی دعوت به همکاری کرده‌ایم و تا کنون توانسته‌ایم در کنار خانواده جودو خراسان رضوی سال خوبی را برای جودو خراسان رضوی به ارمغان بیاوریم.
 
رئیس هیئت جودو و کوراش خراسان رضوی با بیان اینکه برای رسیدن به قهرمانی تنها استعدادیابی کافی نیست گفت: با انجام کار استعدادیابی و شناسایی استعداد‌ها برتر توانستیم آینده جودو استان را تضمین کنیم اما فقط این امر برای کسب قهرمانی کافی نبود و با کمک مربیان در تمامی رده‌های سنی مسابقات کشوری با تمام توان حضور پیدا کردیم و توانستیم در تمامی رده‌های سنی مقام‌ها برتر را بدست آوریم.
 
محمودی خاطرنشان کرد: حضور پررنگ و موفق ما در مسابقات کشوری سبب شد تا جودو کاران بسیاری از استان خراسان رضوی به تیم‌های ملی کشور دعوت شوند و امیدوارم با ادامه این روند در سال‌های آتی بتوانیم توسط جودکاران خراسان رضوی حضور پررنگی در مسابقات بین المللی داشته باشیم.
 
وی با بیان اینکه بانوان در یک سال گذشته  رشد خوبی داشتند گفت: با انتصاب نایب رئیس بانوان در هیئت جودو خراسان رضوی فعالیت خود را در این حوزه به صورت رسمی آغاز کردیم و در این بخش هم اعزام‌های مکرر انجام شد و بانوان استان توانست در چند بخش صاحب مدال شوند اما بانوان باید از حمایت و توجه بیشتری در استان برخوردار شوند تا بتوانند افتخارات بخش آقایان را تکرار کنند.
 
 محمودی ادامه داد: کار استعدادیابی در بخش بانوان با کمک مربیان آغاز شده هم اکنون مسابقات خوبی در سطح استان و دوره‌های مربیگری، داوری و آموزش خوبی در بخش بانوان در حال برگزاری است، امیدوارم از این طریق بتوانیم بانوان خوبی را به جودو کشور معرفی کنیم.
 
رئیس هیئت جودو و کوراش خراسان رضوی با اشاره به اینکه پایگاه‌های قهرمانی نقش موثری در پرورش استعداد‌ها دارد، گفت: سه پایگاه قهرمانی برای فعالیت ورزشکاران در مرکز استان راه اندازی شده و با حضور مربیان و ورزشکاران تمرینات خوبی در این 3 پایگاه انجام می‌شود.
 
 محمودی خبر داد: طی تفاهم نامه‌ای که با تربیت بدنی آموزش و پرورش خراسان رضوی منعقد شده است قرار است که در آینده انجمن جودو آموزش و پرورش خراسان رضوی راه اندازی شود که این تفاهم نامه با ما امکان این را می‌دهد تا بتوانیم به صورت مستقیم استعداد‌های برتر این رشته را در بین دانش آموزان در دو بخش آقایان و بانوان شناسایی کنیم.
 
وی عنوان کرد: با تعامل و همکاری توسط ارگان‌هایی مانند بسیج، هلال احمر، آستان قدس رضوی، تربیت بدنی کارگران و تربیت بدنی سپام امام رضا (ع) مسابقات متعددی در استان برگزار شده است که این فعالیت‌ها نقش مهمی در راستای توسعه جودو و کوراش در استان خراسان رضوی دارد، امیدوارم در سال 95 با ادامه همین روند بتوانیم دستگاه‌های بیشتری را به همکاری دعوت کنیم.
 
رئیس هیئت جودو و کوراش خراسان رضوی با اشاره به اینکه جودو و کوراش می‌تواند برای تمامی افراد جامعه مفید باشد، گفت: ورزش به سلامتی جامعه کمک می‌کند اما رشته‌ای مانند جودو می‌تواند در کنار افزایش آمادگی جسمانی و دفاعی افراد به آنها در کسب روحیه مبارزه و تلاش تا اخرین لحظه کمک کند به همین دلی این رشته می‌تواند به صورت همگانی در جامعه مورد استفاده قرار دهد.
 
 محمودی با اشاره به اینکه در رشته جودو و کوراش 10 شهرستان به خوبی در حال فعالیت هستند، تصریح کرد: تاکنون از 6 شهرستان استان بازدید شده و در بازدید‌های شهرستان به ضرورت کار پایه و استعدادیابی تاکید شده است همچنین به روسای‌ شهرستانی اعلام شده تا در صورت نیاز کلاس‌های آموزشی و دوره‌های مختلف در شهرستان‌ها برگزار شود.
 
 وی با بیان اینکه در سال 94 توانسته‌ایم بیش از 90 درصد اهداف خود را پیاده کنیم گفت: میزبانی مربیان کره‌ای تیم ملی، میزبانی اردوی تیم ملی جوانان، آزمون کمربند دفاع شخصی با حضور سایر رشته‌های رمزی، برگزاری آزمون دان 4، گردهمایی شهرستان‌ها و داوران، برگزاری کارگاه‌های آموزشی به تفکیک آقایان و بانوان، اعزام داوران و مربیان به فدراسیون تها گوشه‌ای از فعالیت‌های ما در سال 94 بوده است.
 
 رئیس هیئت جودو خراسان رضوی تاکید کرد: فعال سازی شهرستان‌های غیر فعال و نیمه فعال، ادامه پروژه استعدادیابی و قهرمان پروری با کمک اداره کل ورزش و جوانان، توجه به ظرفیت‌های مختلف در تمامی نقاط استان، حضور فعال در میادین ملی و بین المللی، برگزاری دوره‌های کشوری مختلف در استان، میزبانی اردو‌های تیم‌های ملی و بیش از 50 عنوان برنامه دیگر در سال 95 پیگیری خواهد شد.
 
 وی خاطرنشان کرد: برگزاری مسابقات جایزه بزرگ به صورت کشوری، اعزام تیم‌های لیگ برتری، برگزاری لیگ باشگاه‌های مشهد به کمک هیئت مشهد و برگزاری کارگاه‌های آموزشی تغذیه بدنسازی و استفاده از مکمل‌های مجاز از جمله برنامه‌های دیگر ما در سال 95 است.
کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :