۱۳۹۶ پنج شنبه ۲ آذر  - 2017 11 Thursday
آرشیو خبر کد مطلب: 16114     
معاون خدمات و محیط‌ زیست شهرداری مشهد خبر داد

آغاز احداث باغ پرندگان در مشهد

معاون خدمات و محیط‌ زیست شهری شهرداری مشهد از افتتاح فاز نخست بوستان موضوعی چهل‌بازه درهفته دولت و آغاز احداث باغ پرندگان مشهد تا دو هفته آینده در باغ وکیل‌آباد خبر داد.
۱۳۹۵ يکشنبه ۱۶ خرداد ساعت 16:34

خلیل‌الله کاظمی ظهر امروز در مراسم افتتاح اولین بوستان مینیاتوری شرق کشور در مشهد که با حضور شهردار و رئیس شورای اسلامی این شهر برگزار شد، با اشاره به اقدامات شهرداری مشهد طبق برنامه چشم‌انداز توسعه در سال‌های اخیر از آغاز عملیات اجرایی باغ پرندگان در بوستان وکیل‌آباد و آبراهه تاریخی بوستان بهار طی دو هفته آینده خبر داد و گفت: 8.5 هکتار از بوستان موضوعی چهل‌بازه در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه در سال 94، 51 درصد از اعتبار 150 میلیارد تومانی احداث فضای سبز در نقاط کم برخوردار هزینه شد، افزود: طبق آلبوم بودجه شهرداری مشهد در سال جاری 167 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه فضای سبز مشهد اختصاص پیدا کرده‌ است.

معاون خدمات و محیط‌زیست شهری شهرداری مشهد اظهار کرد: 50 درصد از اعتبار پیش‌بینی‌شده در سال جاری برای توسعه فضای سبز در کلان‌شهر مشهد در بخش احداث بوستان‌های محلی و 20 درصد هم در حوزه احداث بوستان‌های بزرگ هزینه می‌شود.

67 درصد اعتبارات توسعه فضای سبز در مناطق کم‌برخوردار هزینه می‌شود

کاظمی افزود: در سال جاری هم 67 درصد از اعتبارات توسعه فضای سبز طبق سیاست‌های شورای اسلامی شهر و شهرداری مشهد صرف احداث پارک در مناطق کمتر‌برخوردار می‌شود.

وی با بیان اینکه تعداد بوستان‌های مشهد به 542 بوستان افزایش‌یافته است، بیان کرد: از این تعداد 115 بوستان در نقاط محروم و کم‌برخوردار شهر مشهد احداث شده است.

معاون خدمات و محیط‌ زیست شهری شهرداری مشهد با توجه به کمبود زمین برای توسعه فضای سبز در برخی از مناطق سطح شهر مشهد از توسعه باغ بام‌ها با تصمیم شورای اسلامی شهر خبر داد و گفت: در حال حاضر 6 هزار مترمربع باغ بام در سطح شهر مشهد اجرایی و پروانه احداث 40 هزار مترمربع دیگر نیز صادر شده است.

هزینه آبیاری درختان کشت‌شده در معابر از عوارض نوسازی کسر می‌شود

کاظمی با بیان اینکه 100 هزار اصله درخت در معابر فرعی شهر مشهد توسط شهروندان کاشت و نگهداری می‌شود، خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد، هزینه‌های آبیاری درختان کشت‌شده در مقابل منازل شهروندان، از قبوض عوارض عمران و نوسازی شهری کسر می‌شود تا از این طریق مردم تشویق به کاشت درخت شوند.

وی در خصوص وضعیت گل‌کاری سطح شهر مشهد هم ابراز داشت: در سال 92 حدود 70 هکتار گل‌کاری در سطح شهر انجام می‌شد که از این میزان 60 درصد گل دائمی و 40 درصد دیگر گل فصلی بود.

معاون خدمات و محیط‌زیست شهری شهرداری مشهد به اقدامات انجام‌گرفته در بهار سال 95 اشاره کرد و گفت: در بهار 95 بیش از 100 هکتار گلکاری در مشهد انجام شد که 80 درصد آن گل‌های دائمی و 20 درصد گل‌های فصلی بود.

 

 

منبع:فارس 

کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :