۱۳۹۶ پنج شنبه ۲ آذر  - 2017 11 Thursday
آرشیو خبر کد مطلب: 16116     

ویژه برنامه‌های صدا وسیمای خراسان‌رضوی در ماه مبارک رمضان

۱۳۹۵ يکشنبه ۱۶ خرداد ساعت 16:39

 در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، شبکه استانی صدا وسیمای خراسان رضوی به مناسبت ماه مبارک رمضان، ویژه برنامه‌هایی با عنوان «نسیم سحری»، «ضیافت دل»، «نسیم رحمت»، «قرار فیروزه ای» و «بهار مهربانی» را تهیه و تدارک دیده‌است.

 
به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا- منطقه خراسان، برنامه ترکیبی «نسیم سحری» به مدت 90 دقیقه،  ویژه سحرهای ماه مبارک رمضان از ساعت 2:30 تا 4 صبح از صدای خراسان رضوی پخش خواهد شد.
 
این ویژه برنامه شامل بخش‌های مختلف  از جمله  «تا بیکران»، گزیده ای از سخنان بزرگان دین، «مناجات نامه»، فرازی از دعای ابوحمزه ثمالی، «گزارش» معرفی سحر خوانی و رسوم شهرستان‌های مختلف استان در سحرهای ماه مبارک پخش دعای سحر، اعلام لحظه اذان صبح شهرستان‌های استان، ترجمه بخشی از دعای سحر، قرائت  دعای هر روز ماه مبارک، پخش نماز صبح از بزرگان، پخش ترتیل روزهای ماه مبارک رمضان  و... را شامل می‌شود.
 
«ضیافت دل» برنامه ترکیبی- نمایشی ویژه برنامه افطارهای ماه مبارک رمضان از ساعت 19 تا 20:30 در شبکه استانی صدای خراسان رضوی به مدت 90 دقیقه تهیه شده است.
نمایش، کارشناس تغذیه و مذهبی، گزارش از شهرستان ها، بخش مستند با عنوان خانه ای رو به نور، مصاحبه با خانواده های موفق و قرآنی، احکام،  قرآن و ترجمه، دعای ربنا ، اذان و ... از بخش های مختلف این برنامه است.
 
گفتنی است این برنامه بر مبنای سبک زندگی ایرانی اسلامی طراحی شده  و در هر قسمت  یکی از صفاتی که یک خانواده مسلمان ایرانی باید دارا باشد و در قرآن هم به آن اشاره شده، مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. 
 
مسابقه قرآنی ویژه ماه مبارک رمضان با عنوان «نسیم رحمت» به مدت 60 دقیقه در شبکه استانی صدای خراسان رضوی برای ایام ماه مبارک رمضان پیش‌بینی شده‌است که در ساعت 18 تا 19 پخش خواهدشد.
 
در این مسابقه  تلفنی، شرکت کنندگان که از سوی مجمع قاریان استان معرفی شده‌اند، در سه مرحله مفاهیم قرآنی، شناخت قاریان ایرانی و بین المللی و بخش تلاوت قرآن شرکت می کنند و در پایان راه یافتگان به مرحله فینال در روز قبل از عید فطر با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. 
 
برنامه «قرار فیروزه ای» ویژه افطارهای ماه مبارک رمضان به تهیه کنندگی حجت احمدی زر و کارگردانی مهدی محمدی در سیمای خراسان رضوی تهیه شده است که با  همکاری معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهدبه‌روی آنتن خواهد رفت.
 
همدلی مؤمنانه، نشاط معنوی، افطار ساده، امت واحده، صله رحم، انفاق، معارف قرآنی، مسابقه، مسجد، مناجات و اذان و... از موضوعات محوری است که میهمانان برنامه در خصوص آن‌ها به گفتگو می‌پردازند.
 
برنامه «بهار مهربانی» ویژه سحرهای ماه مبارک رمضان در سیمای خراسان رضوی به تهیه کنندگی علی محمد کاظمیان پور نیز به روی آنتن می‌رود.
 
این برنامه در سحرهای ماه مبارک رمضان به صورت زنده از حرم مطهر رضوی پخش می‌شود و دارای بخش‌های مختلفی از مناجات، ترجمه و تفسیر قرآن سخنرانی، احکام، تلاوت قرآن و پخش اذان است.
 
همچنین سیمای خراسان رضوی با برنامه پخش ترتیل زنده صبحگاهی از شبکه یک و استانی و در بعدازظهر همان روز پخش از شبکه افق با همت، جنگ قرآنی، محافل پرسش و پاسخ قرآنی، پوشش ویژه شب‌های قدر از حرم مطهر رضوی، تفسیر قرآن، پخش سخنرانی های ویژه در حرم مطهر رضوی، دعاها و ادعیه‌های مخصوص ماه مبارک رمضان و ... با مخاطبان در این ماه همراه خواهد بود.
 
به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان  واحد شعر و موسیقی صدا وسیمای خراسان رضوی ده قطعه آواز سنتی ایرانی در فضای عرفانی با صدای خوانندگان عبدالله صفائیان  و احسان نصیبی تولید کرده است .
 
تولیدات موسیقایی رمضانی صداو سیمای خراسان‌رضوی در ماه مبارک رمضان، شامل قطعه موسیقی‌ «عطر» با صدای حسن آدینه پور و با موضوع مناجات و راز و نیاز با خداوند به آهنگسازی و تنظیم  رضا فرنیا، قطعه موسیقی «ستایش» با صدای علی آریان مهر و آهنگسازی و تنظیم ناصر نجفی، «عشق تو» به خوانندگی رضا حسن زاده و آهنگسازی و تنظیم مهدی حسن زاده است.
 
قطعه موسیقی «نغمه اذان» با موضوع نماز، آهنگسازی و تنظیم مجید صانعی و اجرای گروه کر نوجوان نیز از دیگر تولیدات موسیقی رمضانی شبکه استانی خراسان‌رضوی است که برای ماه مبارک رمضان تهیه شده‌است. 
کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :