۱۳۹۶ پنج شنبه ۲ آذر  - 2017 11 Thursday
آرشیو خبر کد مطلب: 16121     
مدیرکل روابط عمومی آستان قدس رضوی:

نخستین استودیوی آستان قدس راه‌اندازی می‌شود/پخش برنامه‌های ماه رمضان حرم رضوی از شبکه‌های ملی

مدیرکل روابط عمومی آستان قدس رضوی گفت: کار راه‌اندازی نخستین استودیوی آستان قدس رضوی کلید خورد و تاکنون ۸۰ درصد کار پیش رفته است.
۱۳۹۵ دوشنبه ۱۷ خرداد ساعت 17:05
محمدامین توکلی‌زاده ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار داشت:  محقق‌کردن بند چهارم منشور 7 گانه مقام معظم رهبری مورد تأکید تولیت آستان قدس رضوی قرار گرفته و برای رسیدن به این نقطه که این آستان مقدس اثرگذاری ملی و فراملی داشته باشد نیازمند یاری رسانه‌ها در سطحی وسیع‌تر و گسترده‌تر هستیم.
 
وی افزود: وقتی ارتباط زائر با امام رضا(ع) را از طریق رسانه برقرار می‌کنیم گامی مؤثر برداشتیم و در تلاش هستیم تا این ارتباط به شکلی شایسته و بایسته برقرار شود.
 
مدیرکل روابط عمومی و امور رسانه آستان قدس رضوی با اشاره به انعکاس رسانه‌ای ویژه‌برنامه‌های ماه مبارک رمضان حرم مطهر رضوی، خاطرنشان کرد: امسال ویژه‌برنامه‌های ماه مبارک رمضان حرم مطهر رضوی از شبکه‌های یک، دو، سه، پنج، اُفُق، پویا و شبکه استانی خراسان رضوی پخش می‌شوند.
 
توکلی‌زاده تصریح کرد: در ایام ماه مبارک رمضان 25 دیدار با تولیت آستان قدس رضوی تدارک دیده شده که شامل روزه‌ اولی‌ها، مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی، قاریان و حافظان قرآن، خانواده معزز شهدا و ایثارگران و غیره بوده است.
 
وی تأکید کرد: پوشش محافل قرآنی و امکان زیارت مجازی از طریق سامانه RAZAVI.TV فراهم شده و اُفُق ما رسیدن به دو شبکه ماهواره‌ای و یک شبکه سراسری بوده است و بنا داریم که طبق تعامل صورت گرفته با رئیس سازمان صدا و سیما شبکه اختصاصی امام رضا(ع) دایر را کنیم.
 
مدیرکل روابط عمومی و امور رسانه آستان قدس رضوی با اشاره به راه‌اندازی نخستین استودیوی آستان قدس رضوی، بیان کرد: کار راه‌اندازی نخستین استودیوی آستان قدس رضوی کلید خورد و تاکنون 80 درصد کار پیش رفته و بهترین مکان در نیم طبقه دوم صحن انقلاب اسلامی که قدیمی ‌ترین صحن حرم مطهر رضوی بوده برای این استودیو انتخاب شده تا تصویر سقاخانه، پنجره فولاد و گنبد طلای امام رضا(ع) را در زمینه آن داشته باشیم.
 
توکلی‌زاده گفت: مراسم احیاء شب‌های قدر از رسانه‌های ملی به صورت زنده و مستقیم پخش می‌شود و مراسم شب‌های 19 و 21 از شبکه اول سیما و شب 23 از شبکه سوم سیما پخش می‌شود.
 
وی افزود: در زمان سحر ویژه برنامه‌های سحری سیمای مهربانی از شبکه خراسان رضوی و شکوه مهربانی از شبکه خراسان جنوبی پخش می‌شود.
 
مدیرکل روابط عمومی و امور رسانه آستان قدس رضوی گفت: برنامه درس‌هایی از قرآن پس از اقامه نماز صبح از شبکه اول سیما پخش می‌شود؛ همچنین بخش مستقیم ترتیل خوانی قرآن کریم صحن انقلاب اسلامی حرم مطهر رضوی از شبکه اول سیما و ضبط شده آن از شبکه استانی خراسان رضوی، جمع خوانی از شبکه اُفُق، پخش حزب جزب از شبکه پویا، و پخش زنده ویژه برنامه‌های کوی محبت شبکه دوم سیما و ماه نشان شبکه اُفُق از دیگر برنامه‌های رسانه‌ای آستان قدس رضوی در ماه مبارک رمضان است.
 
 
 
 
منبع:تسنیم
کلمات کلیــدی : ,


دکتر محسن قناویزچی : استفاده از رسانه در ارتباط گیری با مخاطبان حاپز اهمیت فراوان است. آستان قدس رضوی در انجام رسالت بزرگ خود در معرفی امام رضا (ع) و شهر مشهد به جهان اسلام و دنیا باید از تمام ظرفیتهای رسانه ایی استفاده و حوزه تاثیر را در بین زاپرین گسترده تر نماید.
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :