۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ آبان  - 2017 11 Tuesday
آرشیو خبر کد مطلب: 16131     

900 هزار تومان، حداقل حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی

۱۳۹۵ دوشنبه ۱۷ خرداد ساعت 17:47

 مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از اعمال قانون بخشودگی جرایم برای کارفرمایان خوش حساب خبر داد. 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، سیدتقی نوربخش در مصاحبه با خبرنگاران گفت: براساس مصوبه هیئت وزیران این قانون فقط برای کارفرمایانی اعمال می شود که حداقل در مدت 16 ماه فهرست بیمه شدگان تحت پوشش خود را طی یک سال و نیم اخیر ارسال کرده اند. 

وی به مصوبه هیئت وزیران اشاره کرد و افزود: براساس این مصوبه تمام کارگاه های دولتی و خصوصی که در تحریم های ظالمانه با مشکل تامین نقدینگی مواجه شده اند مشمول قانون بخشودگی جرائم و تقسیط بدهی و خرید دیون می شوند. 

نوربخش تشخیص اینکه کارگاه ها در تحریم های چندسال اخیر با مشکل نقدینگی روبرو شده اند با کمیته ای دانست که به زودی و برای همین منظور تشکیل می شود. 

وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی هم اکنون 8 هزار میلیارد تومان از بیش از1 میلیون کارگاه طلبکار است افزود: براساس جدول تعیین شده کارفرمایانی که در مدت یک سال بدهی خود را بپردازند مشمول 100 درصد بخشودگی جرائم می شوند. 

نوربخش گفت: براساس این جدول همچنین کارفرمایانی که در مدت 18 ماه بدهی خود را بپردازند مشمول بخشودگی 85 درصدی و کارفرمایانی که در مدت 2 سال بدهی خود را بپردازند مشمول بخشودگی 75 درصدی می شوند. 

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره کارفرمایانی که بتوانند در مدت 30 ماه بدهی خود را بپردازند افزود: این افراد نیز مشمول بخشودگی 60 درصدی و کارفرمایانی که مهلت 3 ساله بخواهند مشمول بخشودگی 50 درصدی جرایم می شوند. 

نوربخش با اشاره به دستور ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی گفت: کارگاه هایی که تحت پوشش حمایت های مالی دولت قرار بگیرند نیازی به اخذ مفاصاحساب از سازمان تامین اجتماعی ندارند . 
وی افزود : سازمان تامین اجتماعی همچنین متعهد شده است به مدت یک سال هیچ گونه برداشتی از تسهیلات مالی کارگاه های کوچک و متوسط نداشته باشد. 
 
حداقل حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی، 900 هزارتومان 
 
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی حداقل حقوق مستمری بگیران و بازنشستگان تحت پوشش این سازمان را 900 هزار تومان اعلام کرد و گفت: افزایش 14 درصدی حقوق حداقل بگیران و سایر سطوح مزدی از خرداد امسال اعمال می شود . 

سید تقی نوربخش تعداد مستمری بگیران و بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی را 2 میلیون و 900 هزار نفر برشمرد و افزود: ما به التفاوت افزایش مستمری این جمعیت تیر یا مرداد پرداخت خواهد شد. 

وی با اشاره به اینکه افزایش حقوق مستمری بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی بر اساس مصوبه دیروز هئیت دولت اعمال می شود خاطرنشان کرد: براساس این مصوبه افرادی که فاقد حق عائله مندی هستند و پایین تر از 900 هزار تومان مستمری دریافت می کنند حقوق آنان نیز به 900 هزار تومان می رسد . 

نوربخش با بیان اینکه افزایش حقوق مستمری بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی در سال های اخیر بالاتر از نرخ تورم و سایر صندوق های بیمه ای است مجموع افزایش حقوق را در دولت یازدهم برای این گروه از بیمه شدگان 79 درصد دانست. 

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی میانگین پرداختی های این سازمان به مستمری بگیران تحت پوشش را یک میلیون و 400 هزار تومان اعلام کرد و گفت: بر اساس قانون بالاترین میزان پرداختی ها 7 برابر حداقل حقوق تعیین شده شورای عالی کار تعیین می شود . 

وی مبنای افزایش حقوق حداقل بگیران را در سازمان تامین اجتماعی که 65 درصد مستمری بگیران را مشمول می شود ماده 111 قانون تامین اجتماعی دانست و گفت : براساس این قانون مستمری پرداختی نباید از حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار کمتر باشد . 

نوربخش تاکید کرد : براساس قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی بهره مندی افراد مشترک صندوق باید بر مبنای میزان مشارکت و آورده زمان اشتغال باشد .

کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :