۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ آبان  - 2017 11 Tuesday
آرشیو خبر کد مطلب: 16133     

فیلم‎هایی که از ایام نوروز به ماه رمضان آمدند

فیلم‌هایی چون «بادیگارد»، «ابد و یک روز» و «من سالوادرو نیستم» می توانند در ایام ماه مبارک رمضان همچنان به اکران خود در سینماها ادامه دهند.
۱۳۹۵ دوشنبه ۱۷ خرداد ساعت 18:03

 فیلم های پرفروش اکران نوروزی در حالی مجوز تمدید اکران در ماه رمضان گرفتند که فیلم «50 کیلو آلبالو» نتوانست مجوز اکران مجدد را اخذ کند.

سازمان سینمایی اعلام کرده زمان 10 هفته ای سقف نمایش این فیلم به اتمام رسیده اما به نظر می رسد سخنانی که مدتی پیش علی جنتی، وزیر ارشاد در مورد عدم رضایتش از اعطای مجوز اکران عمومی به این فیلم گفته بود عامل اصلی به پایان رسیدن اکران 50 کیلو آلبالو در سینماها باشد. پیش از این نیز چند تن از مراجع تقلید در مورد مجوز دادن ارشاد به این فیلم انتقاداتی را مطرح کرده بودند. 

آنطور که اعلام شده فیلم هایی که در اکران نوروزی پرمخاطب بودند و همچنان می فروشند می توانند در ماه رمضان به اکران خود ادامه دهند. فیلم هایی چون «ابد و یک روز»، «بادیگارد» و «من سالوادور نیستم» در این فهرست هستند. البته خبرهایی نیز منتشر شده است مبنی بر این که اجازه نمایش «من سالوادور نیستم» در طرح اکران افطار تا سحر داده نشده است و ادامه نمایش این فیلم با موانعی روبرو خواهد شد.

بر اساس جدول فروش سینماهای مکانیزه سال 95 در بین فیلم های اکران نوروزی، فیلم من سالوادور نیستم بیش از 14 میلیارد تومان، 50 کیلو آلبالو 13 میلیارد و 300 میلیون تومان، ابد و یک روز بیش از 10 میلیارد تومان، بادیگارد 6 میلیارد و 600 میلیون تومان تاکنون فروش داشته اند که بر اساس آمار فروش بالا و جذب تماشاگر این فیلم ها برای ادامه اکران آزاد در ماه رمضان اعلام شدند که از میان 50 کیلو آلبالو جدا خواهد شد.

در حالی این چند فیلم به اکران ماه رمضان اضافه می شوند که پس از فروش فوق العاده سینماها در اکران نوروزی، سینماها در دوره بعدی اکران نتوانستند مانند اکران نوروزی مخاطب جذب کنند و شاید ادامه اکران این سه فیلم به رونق دوباره سینماها کمک کند. سینماهایی که در مجموع سال 95 را تاکنون به خوشی گذرانده اند.

همچنین در گروه هنر و تجربه نیز فیلم هایی که از ابتدای سال 95 به اکران عمومی سینماهای این گروه ملحق شده اند در ماه رمضان به نمایش خود در سینماهای منتخب هنر و تجربه ادامه خواهند داد.

 

 

 

 

منبع:عصر ایران

کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :