۱۳۹۶ جمعه ۳ آذر  - 2017 11 Friday
آرشیو خبر کد مطلب: 16136     
معاون دامپزشکی خراسان‌رضوی خبر داد

افزایش ۸ برابری صادرات گوشت مرغ از خراسان‌رضوی به دیگر کشورها

معاون اداره‌کل دامپزشکی خراسان‌رضوی از افزایش ۸ برابری صادرات گوشت مرغ به دیگر کشورها خبر داد.
۱۳۹۵ دوشنبه ۱۷ خرداد ساعت 18:13
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد‌مقدس، به‌نقل از روابط‌عمومی دامپزشکی خراسان‌رضوی، محمد رشتی‌باف اظهار داشت: مقصد صادرات فوق کشورهای افغانستان، تاجیکستان و عراق بوده و رقم فوق در مقایسه با مدت مشابه سال قبل این رشد را نشان می‌دهد.
 
وی میزان صادرات گوشت مرغ را در بازه زمانی 2 ماهه ابتدای امسال 1770 تن عنوان کرد و افزود: این میزان 1550 تن بیشتر از صادرات مرغ در مدت مشابه سال قبل بوده است.
 
معاون اداره‌کل دامپزشکی خراسان‌رضوی میزان تخم مرغ صادر شده در مدت یادشده را 7300 تن به ارزش 3 میلیون و 950 هزار دلار دانست که این میزان به لحاظ وزنی نسبت به سال گذشته 1900 تن افزایش را نشان می‌دهد و مقصد این میزان صادرات کشورهای افغانستان، تاجیکستان و عراق بوده است.
 
وی گفت: دقت در بررسی محموله‌های صادراتی و وارداتی را از جمله مواردی دانست که نقش مستقیمی در سلامت جامعه و اقتصاد کشور دارد و یادآور شد: پذیرش محموله‌های صادراتی مرتبط با دام و طیور جمهوری اسلامی در دیگر کشورها منوط به داشتن گواهی معتبر دامپزشکی است و این مهم در زمینه محموله‌های وارداتی نیز صادق است و تا محموله‌ای دارای گواهی معتبر دامپزشکی از کشور مبدا نباشد، اجازه ورود به کشور را نخواهد داشت و بر این اساس تمامی محموله‌ها در سامانه یکپارچه قرنطینه دامی سازمان دامپزشکی کشور به صورت آنلاین ثبت می‌شود.
کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :