۱۳۹۶ شنبه ۲۵ آذر  - 2017 12 Saturday
آرشیو خبر کد مطلب: 16143     
رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد:

آلودگی زیست محیطی فرودگاه مشهد معادل آلودگی تمام خودروهای شهر/تردد هر هواپیما معادل آلودگی صوتی ۶۰۰۰ خودرو

عضو شورای شهر مشهد مقدس گفت: در حال حاضر، آلودگی زیست محیطی فرودگاه مشهد معادل آلودگی تمام خودروهای شهر است.
۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۹ خرداد ساعت 15:20
سید جلال فیاضی در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه انتقال فرودگاه مشهد به خارج شهر به اعتبار زیادی نیاز دارد، اظهار داشت: انتقال این فرودگاه به خارج شهر، ایده بسیار جالبی است که اگر تحقق یابد بسیاری از آلودگی‌های زیست محیطی و صوتی کاهش پیدا می‌کند.
 
فیاضی افزود: تردد هر هواپیما معادل آلودگی صوتی 6 هزار خودرو است و روزانه بین 150 تا 200 پرواز در فرودگاه مشهد انجام می‌شود، در مجموع آلودگی زیست محیطی و صوتی هواپیماها برابر تمام خودروهای مشهد است.
 
وی بیان کرد: همچنین اگر بخواهیم فرودگاه مشهد را به خارج از شهر انتقال دهیم به این زودی قابل اجرا نیست بلکه طی چند دهه آینده با استفاده از برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت عملی می‌شود.
 
رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد گفت: اگر هواپیماهای فرودگاه مشهد برای فرود از باند دوم این فرودگاه استفاده کنند، بسیاری از این آلودگی‌های صوتی که برای مردم ایجاد می‌شود کاهش می‌یابد.
 
فیاضی خاطرنشان کرد: فرودگاه‌های مختلفی در داخل و خارج کشور با طرح‌ها و امکانات مختلف داریم ولی فرودگاه هاشمی‌نژاد با طرح‌های مشابه فاصله زیادی دارد، که در سال‌های آینده این فاصله برطرف می‌شود.
کلمات کلیــدی : ,


دکتر محسن قناویزچی : اخیرا در برخی مطبوعات و اعلام نظرها سخن از جابجایی فرودگاه مشهد بعلت آلودگی هوا و صوتی ناشی از نشستن و برخاستن هواپیماها مطرح شده است. برخی از اعضا شورای شهر هم به موضوع ورود پیدا کرده اند. شورایی که بعلت ترکیب نامناسب تخصص های لازم در حل معضلات معمول شهری کم توان است و حتی اخیرا در تقابل با راه و شهرسازی و حمایت غیر تخصصی از شهرداری مشکل را غامض تر نموده با طرح غبر عملی موضوع جابجایی فرودگاه انتظار بیهوده ایی را ایجاد و بدون پاسخ می گذارد.
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :