۱۳۹۶ پنج شنبه ۲ آذر  - 2017 11 Thursday
آرشیو خبر کد مطلب: 16155     
مدیر تربیت بدنی همگانی شهرداری مشهد خبر داد:

استقبال مردم از اجرای طرح کوهپیمایی افطار تا سحر

مدیر تربیت بدنی همگانی شهرداری مشهد به استقبال مردم از طرح کوهپیمایی افطار تا سحر اشاره کرد و گفت: تاکنون بیش از 6 هزار شهروند مشهدی در این طرح که ویژه ماه مبارک رمضان است، شرکت کرده‌اند.
۱۳۹۵ شنبه ۲۹ خرداد ساعت 16:01
مجتبی مجد فریمانی افزود: طرح کوهپیمایی افطار تا سحر امسال برای نخستین بار با ابتکار مدیریت تربیت بدنی همگانی شهرداری و به میزبانی منطقه 9 در بوستان خورشید برگزار می‌شود که طی آن هر شب حدود 600 نفر از شهروندان را پوشش م‌ دهد.
وی ادامه داد: در این طرح که با همکاری ارگان‌های مختلف چون بسیج و هئیت کوهنوردی انجام می‌شود، هر شب یک منطقه شهرداری مشهد به عنوان میزبان وارد شده و حدود 600 نفر از اهالی منطقه خود را با اتوبوس‌هایی که شهرداری در اختیار آنها گذاشته به این محل می‌آورد.
مدیر تربیت بدنی همگانی شهرداری مشهد اظهار کرد: شیوه برگزاری کوهپیمایی هم به این صورت است که بعد از برگزاری نماز جماعت و برپایی سفره افطار کارهای فرهنگی از قبیل تلاوت قرآن و تواشیح به صورت فشرده انجام شده و سپس افراد برای کوهپیمایی با کمک راهنما اعزام می‌شوند.
مجد با اشاره با اینکه برنامه کوهپیمایی در ساعت 11 به پایان رسیده و شرکت‌کننده‌ها با اتوبوس به مناطق خودشان برگردانده می‌شوند، عنوان کرد: خوشبختانه بازخورد بسیار خوبی از شهروندان شرکت‌کننده در این همایش گرفته‌ایم و به همین دلیل قصد داریم بعد از ماه مبارک رمضان که فرصت و زمان بیشتری وجود دارد برنامه‌های ویژه‌ای برای جذب همه مردم به سمت ورزش مفرح کوهپیمایی برگزار کنیم. 
وی درباره هدف برگزاری این برنامه نیز گفت: کوهپیمایی و کوهنوردی ورزشی است که در اسلام به آن توصیه شده و مقام معظم رهبری هم بارها درباره لزوم پرداختن به آن تاکید کرده‌اند. هدف اولیه ما پیروی از این بزرگان است و هدف دوم ما ایجاد فضای معنوی و فرهنگی در محیط های ورزشی است که خوشبختانه با استقبال مردم عزیز همراه شده است.
 
 
 
 
منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، 
کلمات کلیــدی : ,


دکتر محسن قناویزچی : پیوند فعالیتهای اجتماعی و ورزشی با آموزه های دینی رنگ معنویت به آنها می دهد و علاوه بر تاثیرات قهری اقدامات را با روح ایمان و تعهد همراه می سازد.
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :