۱۳۹۶ پنج شنبه ۲ آذر  - 2017 11 Thursday
آرشیو خبر کد مطلب: 16161     
رئیس حوزه هنری خراسان رضوی:

بودجه‌ای برای ساخت فیلم سینمایی در حوزه هنری خراسان رضوی نداریم/ برگزاری شب شعر استاد سبزواری

رئیس حوزه هنری استان خراسان رضوی گفت: حوزه هنری به دلیل مسائل مالی و کمبود بودجه امکان ورود به حوزه ساخت فیلم بلند را ندارد اما در عرصه فیلم کوتاه فعالیت‌های متعددی از جمله ساخت ۶ فیلم کوتاه در سال ۹۴ انجام شد.
۱۳۹۵ يکشنبه ۳۰ خرداد ساعت 15:24

 سید جواد رفائی درباره برنامه‌های آتی حوزه هنری خراسان رضوی اظهار داشت: مهم‌ترین برنامه پیش روی حوزه هنری برگزاری هرچه بهتر دهمین دوره فیلم کوتاه دینی رویش است که فراخوان آن منتشر شده و دبیرخانه آن پس از چندین سال به مشهد بازگشته است.

رئیس حوزه هنری خراسان رضوی افزود: حوزه هنری به دلیل مسائل مالی و کمبود بودجه امکان ورود به حوزه ساخت فیلم بلند را ندارد اما در عرصه فیلم کوتاه فعالیت‌های متعددی از جمله ساخت 6 فیلم کوتاه در سال 94 انجام شد که فیلم « سه سال و سه ماه و دو روز» برنده چندین جایزه کشوری از سوی انجمن سینمای جوان شد.

رفائی با اشاره به ساخت مستندی کوتاه در مورد گروه‌های تکفیری در سال 94 توسط حوزه هنری تصریح کرد: امسال نیز حوزه هنری ساخت چندین فیلم کوتاه با موضوعات متعددی نظیر مدافعان حرم و مقاومت را در برنامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: با وجود اینکه حوزه هنری فیلم بلند تولید نمی‌کند اما در حال حاضر فیلم‌های ارزشی نظیر « بادیگارد» و « ایستاده در غبار» در سینماهای حوزه هنری به نمایش در می‌آید.

رفائی با اشاره به انتشار جلد هشتم رمان انقلابی جاده جنگ تصریح کرد: کتاب جاده جنگ نوشته «منصور انوری» رمانی انقلابی است که برنده جایزه جلال آل احمد شده و درصدد هستیم جلد نهم و دهم این کتاب نیز به زودی منتشر و مراسم رونمایی و جشن پایان دوره اول این کتاب را در سال جاری برگزار کنیم.

وی با اشاره به برگزاری مراسم شب شعر بزرگداشت استاد حمید سبزواری همزمان با چهلمین روز درگذشت وی گفت: با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای شهر و شهرداری سبزوار مراسم بزرگداشت چهلمین روز درگذشت استاد حمید سبزواری در قالب شعر و بررسی ویژگی‌های شاخص شعر این شاعر انقلاب توسط محققان و پژوهشگران عرصه شعر و ادب برگزار می‌شود.

 

 

منبع:تسنیم

کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :