۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ آبان  - 2017 11 Tuesday
آرشیو خبر کد مطلب: 16162     
فرمانده انتظامی مشهد مطرح کرد؛

کاهش 23 درصدی وقوع جرائم خشن در مشهد/ تحقیقات پلیس برای شناسایی عامل انفجار بمب دست‌ساز ادامه دارد

۱۳۹۵ يکشنبه ۳۰ خرداد ساعت 15:46

 فرمانده انتظامی مشهد گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته وقوع زورگیری و جرائم خشن در مشهد 23 درصد کاهش داشته است.

 
به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، سرهنگ محمد بوستانی امروز 30 خرداد ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در فرماندهی انتظامی مشهد برگزار شد، با اشاره به کاهش وقوع جرم در مشهد طی سال جاری تا کنون، نسبت به مدت مشابه سال گذشته، عنوان کرد: زورگیری و جرائم خشن 23 درصد، سرقت‌های مسلحانه 83 درصد و قتل‌ها 12 درصد در این مدت کاهش داشته‌اند.
 
فرمانده انتظامی مشهد ادامه داد: نزاع‌های دسته جمعی 46 درصد، درگیری‌های فردی 19 و شرارت‌ها نیز 33 درصد کاهش داشته است.
 
بوستانی با اشاره به آمار تماس‌های مردم با نیروی انتظامی، اضافه کرد: با گذشت سه ماه از سال 470 هزار و 500 تماس که 171 هزار تماس آن منتهی به عملیات شده با پلیس برقرار شده که تعداد تماس‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته 17 درصد افزایش داشته است.
 
وی در خصوص بیشترین دلایل تماس مردم با پلیس، افزود: وقوع جرم علیه اموال و اشخاص، توهین و اهانت، امور راهور، خسارت و تصادفات، نزاع‌های فردی، سرقت و مفاسد اجتماعی از جمله دلایل تماس مردم با نیروی انتظامی هستند.
 
فرمانده انتظامی مشهد یادآور شد: 28 درصد تماس‌ها مربوط به اعلام جرم علیه اموال و اشخاص، 19 درصد راهور و تصادفات، 16 درصد نزاع و درگیری، 13 درصد سرقت و 10 درصد مربوط به مفاسد اجتماعی است.
 
بوستانی با اشاره به آمار کشف موادمخدر از ابتدای سال جاری، تصریح کرد: نسبت به مدت مشابه سال گذشته 33 درصد کشف انواع موادمخدر افزایش داشته است.
 
وی با بیان اینکه 34 کلانتری در سطح شهر فعال هستند، اظهار کرد: با تکمیل ساختمان کلانتری اسماعیل‌آباد تا شهریور یا هفته ناجا این تعداد به 35 عدد خواهد رسید.
 
فرمانده انتظامی مشهد با بیان اینکه حفظ امنیت مشهد اهمیت زیادی دارد، عنوان کرد: زائران از نقاط مختلف جهان به این شهر مشرف می‌شوند، نباید دغدغه و نگرانی داشته باشند و باید امنیت مطلوبی در این شهر فراهم باشد.
 
بوستانی ادامه داد: در این راستا از ابتدای سال جاری برای ارتقای امنیت اجتماعی در مشهد با هدف پیشگیری از جرائم خشن، برخورد با اراذل و اوباش و .. طرح‌هایی اجرا شده است.
 
فرمانده انتظامی مشهد با اشاره به همکاری نیروی انتظامی به منظور ارتقا امنیت اخلاقی با دیگر دستگاه‌های ذیربط، عنوان کرد: در این طرح‌ها بیشتر نقاط حاشیه شهر مدنظر ما بوده است طبق اطلاعاتی که به دست آمده این مناطق شناسایی و از تمام ظرفیت پلیس برای بیشتر شدن امنیت در این مناطق استفاده شده است.
 
وی به انجام نظرسنجی از مردم به منظور رضایت آنان از طرح‌های ارتقا امنیت اشاره و تصریح کرد: بسیاری از مردم از حضور پررنگ پلیس در نقاط مختلف شهر ابراز رضایت کرده‌اند.
 
بوستانی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری 13 مرحله طرح در خصوص ارتقای امنیت اجتماعی برگزار شده است، اظهار کرد: در آخرین طرحی که 26 خرداد ماه جاری انجام شد 159 دستگاه موتورسیکلت توقیف، پنج فروشنده موادمخدر دستگیر، 16 خودرو سرقتی و دو دستگاه موتورسیکلت کشف، 6 بوستان و پارک پاکسازی، دو فرد زورگیر و 18 نفر از سارقان توسط پلیس دستگیر شدند.
 
فرمانده انتظامی مشهد به کشفیات پلیس در مراحل اجرای این طرح‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: توقیف 356 دستگاه موتورسیکلت و 141 دستگاه خودروی سواری، دستگیری 9 زورگیر و 113 سارق، پاکسازی 60 بوستان، کشف 188 فقره اموال مسروقه و ... از جمله کشفیات نیروی انتظامی در این مدت بوده است.
 
وی در خصوص برنامه‌های پلیس برای ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: با طرح‌هایی که در 13 روز گذشته از این ماه اجرا شده است 109 کیلو انواع موادمخدر کشف، 41 سارق کیف‌قاپ، 16 زورگیر و 105 معتاد پرخطر شناسایی و دستگیر شده‌اند.
 
بوستانی با اشاره به پاکسازی مسیر مشهد به قوچان، گفت: در 40 کیلومتر از این جاده به دلیل عدم نظارت مدیریت شهری در حاشیه بولوار اصلی عده‌ای بساط می کردند که در بین آنان فروشندگان مواد مخدر نیز حضور داشتند، پلیس با همکاری دهیاری منطقه این 40 کیلومتر از جاده را پاکسازی کرد.
 
فرمانده انتظامی مشهد با بیان اینکه بیشتر خودروهای سرقتی به منطقه کاظم‌آباد انتقال داده می‌شوند، عنوان کرد: در این منطقه 43 واحد صنفی ضایعه‌فروشی که مجوز فعالیت نداشتند پلمب و خودروهای سرقتی زیادی نیز کشف شد.
 
وی با اشاره به استفاده پلیس از ابزار قانونی برای برخورد جدی و قاطع با مجرمان، اضافه کرد: خوشبختانه هیچ مشکلی و نگرانی در جهت ناامنی مشهد وجود ندارد.
 
تحقیقات پلیس برای شناسایی متهم انفجار منزل مسکونی در مشهد ادامه دارد
 
بوستانی در خصوص انفجار یک بمب دستی در خیابان بهار مشهد در تاریخ 29 خرداد ماه، اظهار کرد: در ساعت 23:46 دقیقه شب انفجار یک بمب دست‌ساز در خیابان بهار 18 به ماموران انتظامی اطلاع داده شد.
 
فرمانده انتظامی مشهد گفت: پس از رسیدن ماموران به محل حادثه مشخص شد یک دستگاه خودرو سواری پراید با دو سرنشین این بمب دست‌ساز را در زیر پنجره این منزل کار گذاشته بودند که با انفجار این بمب که صوتی بوده شیشه برخی از منازل اطراف شکسته شد.
 
وی با بیان اینکه طبق صحبت‌های صاحب‌خانه مجرم یکی از بستگان آنان بوده است، تصریح کرد: این فرد معتقد است به دلیل اختلاف زیادی که با یکی از بستگان دارد او دست به این عمل زده است، اما تحقیقات پلیس در خصوص این حادثه و شناسایی متهم ادامه دارد.
کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :