۱۳۹۶ جمعه ۲۴ آذر  - 2017 12 Friday
آرشیو خبر کد مطلب: 16202     
عضو شورای شهر مشهد:

الیت ۳۰۰ نیرو را بدون فراخوان جذب کرده است/الیت نباید حیاط خلوت عده‌ای خاص ‌شود

عضو شورای شهر مشهد مقدس با بیان اینکه الیت نباید حیاط خلوت عده‌ای خاص ‌شود، گفت: در سال‌های گذشته این شرکت حدود ۳۰۰ نیرو را بدون فراخوان و طی فعالیت‌های قانونی فراخوان، به کارگیری کرده است.
۱۳۹۵ پنج شنبه ۲۴ تير ساعت 17:40
سیدجلال فیاضی ظهر امروز در نشست خبری پیرامون مسائل شرکت الیت در اتاق جلسات شماره یک تالار شهر اظهار داشت: به عنوان رئیس کمیسیون حمل و نقل برای پاسخگویی به نارضایتی‌های مردم به این نشست نیامده‌ام بلکه برای بیان نارضایتی‌ها حضور پیدا کرده‌ام.
 
وی گفت: اصولاً مدیریت پارک‌های حاشیه‌ای برای این است که مردم از حاشیه خیابان‌ها به خوبی استفاده کنند و مدیریت شهری اجازه ندهد تا این ظرفیت تنها در اختیار بخش خاصی از جامعه باشد.
 
عضو شورای اسلامی شهر مشهد افزود: رویکرد عدالت برای استفاده از پارک حاشیه‌ای همواره مورد تائید شهروندان بوده و قانون نیز برای شهرداری در این باره وظایفی را تعیین کرده، اما باید توجه داشت که شرکت الیت برای شهرداری یک شرکت درآمدی نیست.
 
فیاضی با تاکید بر اینکه الیت نباید حیاط خلوت عده‌ای خاص بشود گفت: در سال‌های گذشته این شرکت حدود 300 نیرو را بدون فراخوان و طی فعالیت‌های قانونی فراخوان، به کارگیری کرده است.
 
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر مشهد عنوان کرد: نظارت بر الیت باید دقیق‌تر و سیستماتیک باشد و نظارت از سوی شورا و شهرداری باید دقیق‌تر باشد.
 
وی با اشاره به قیمت گذاری معابر یادآور شد: از 14 ماه پیش بنا بود تا کشف قیمت بسیاری از معابر صورت بگیرد که تاکنون این مهم میسر نشده، بنابراین اگر در دو ماه آینده نیز صورت نگیرد یک کم کاری به حساب می‌آید، در بحث نیم ساعت اول پارک اختلاف‌هایی وجود دارد به شکلی در مصوبه مجلس شورای اسلامی آمده است که نیم ساعت اول در هر صورت رایگان است اما در شهر مشهد به این شکل نیست و پس از گذشت نیم ساعت علاوه بر زمان اضافه میزان پارک ابتدایی محاسبه و دریافت می‌شود.
 
ناظر شورای شهر مشهد افزود: زیرساخت‌هایی در الیت به وجود آمده است که قابل تقدیر است اما این زیرساخت‌ها بیشتر برای رفع مشکلات شهرداری ایجاد شده است.
 
 
 
 
منبع:تسنیم
کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :