۱۳۹۶ پنج شنبه ۲ آذر  - 2017 11 Thursday
آرشیو خبر کد مطلب: 16214     
سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان:

هیچ ابایی از افشای جلسات خصوصی‌مان در زمان انتخابات نداریم

سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان در خراسان رضوی گفت: اجرای قانون در حدی بود که هیچ ابایی از افشای برنامه‌ها و جلسات خصوصی این دفتر در زمان انتخابات نداریم.
۱۳۹۵ سه شنبه ۲۹ تير ساعت 15:44

حجت‌الاسلام محمدحسین محرابی امروز 29 تیر ماه در یکصد و سی امین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد که در تالار شهر برگزار شد، بر لزوم تجدید نظر در قانون انتخابات و افزایش مدت زمان بررسی صلاحیت‌ها تاکید واظهار کرد: در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی نسبت به دوره های قبل فعالیت‌ها بسیار خیلی سنگین بود و باید تعداد زیادی داوطلب در مدت زمان یک هفته بررسی صلاحیت می شدند.

وی افزود: بررسی صلاحیت 12 هزار داوطلب در مدت زمان یک هفته، منجر به تضییع حقوق مردم می‌شود، به همین جهت باید نمایندگان مجلس قانون تایید صلاحیت‌ها را بازنگری و مدت زمان را افزایش دهند.

محرابی با بیان اینکه در بررسی صلاحیت‌های انتخابات اخیر در دفتر خراسان رضوی هیچ تغییری نسبت به مجلس هشتم و نهم اعمال نشد و دقیقا قانون اجرا شد، ادامه داد: اجرای قانون در حدی بود که هیچ ابایی از افشای برنامه‌ها و جلسات خصوصی این دفتر در زمان انتخابات نداریم.

وی خاطرنشان کرد: در خارج از استان و از تهران عده محدودی ادعای وجود تقلب در انتخابات مشهد را داشتند که این موضوع بررسی و رد شد، اما در داخل استان داوطلبان و جناح های سیاسی هیچ مشکلی با شورای نگهبان نداشتند.

سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان در خراسان رضوی با تاکید بر اینکه در تمام امور باید قانون ملاک عمل باشد، گفت: نظام جمهوری اسلامی نظامی ویژه و استوار بر پایه رای مردم است و روح حاکم بر این نظام دستورات نورانی اسلام است.

وی با بیان اینکه مسئولان و نمایندگان مردم نباید به سمت حمایت از سرمایه دارانی که حقوق مردم را ضایع می کنند سوق پیدا کنند، اضافه کرد: اگر هر کسی در نظام کارش را درست و به دور از حاشیه انجام دهد اتفاقات خوبی می‌افتد.

سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان در خراسان رضوی  تصریح کرد: همچنین ممکن است درگیری‌هایی بین جریان‌های مختلف وجود داشته باشد که باید با قانون مداری و تکیه بر رهنمودهای دین این اختلافات رفع شوند.

 

 

منبع:ایسنا

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :