۱۳۹۶ پنج شنبه ۲ آذر  - 2017 11 Thursday
آرشیو خبر کد مطلب: 16231     

نامه سرگشاده اهالی تئاتر مشهد به رئیس حوزه هنری خراسان رضوی

جمعی از اهالی تئاتر مشهد طی نامه‌ای از رئیس حوزه هنری خراسان رضوی بابت اختصاص بودجه ساخت سالن تئاتر به ساخت استودیوی موسیقی انتقاد کردند.
۱۳۹۵ دوشنبه ۱۱ مرداد ساعت 17:09

 جمعی از اهالی تئاتر مشهد طی نامه‌ای از رئیس حوزه هنری خراسان رضوی بابت اختصاص بودجه ساخت سالن تئاتر به ساخت استودیوی موسیقی انتقاد کردند.

 
 در متن این نامه آمده است:
 
به نام خدا
 
ریاست محترم حوزه هنری خراسان رضوی
 
جناب آقای رفائی
 
با سلام
ما هنرمندان تئاتر مشهد امروز خبری شنیدیم که بس ما را آشفته. حیران و متحیر کرد. شما خود بعنوان یکی از دلسوزان عرصه فرهنگ و هنر این شهر چهره شناخته شده ای هستید. شما بهتر از ما میدانید امروز جایگاه تئاتر مشهد در کشور ستودنی است و این در حالیست که هنرمندان تئاتر این شهر از کمبود سالنهای نمایش رنج می‌برند.
 
 چند سال پیش با درایت حضرتعالی کلنگ تاسیس یکی از بزرگترین بلک باکس‌های شرق کشور در زیر زمین حوزه هنری بر زمین خورد و ما شاهدیم شما چقدر تلاش نمودید تا این سالن به بهره برداری برسد. بارها در مصاحبه‌هایتان قول دادید این سالن به زودی افتتاح خواهد شد که آخرین آن همین دو ماه پیش بود و ما هنرمندان تئاتر مشهد دلخوش به این قول شما و برای افتتاح این سالن لحظه شماری می‌کردیم.
 
اما امروز شنیدیم بودجه ای که می‌تواند این نیاز مردم و هنرمندان یعنی بهره برداری از سالن بلک باکس حوزه هنری را قرار است صرف ساختن استودیو صوت و موزیک کنید. حال خود شما جای ما آیا مطالبه مردم این شهر سالن تئاتر است یا استودیو ضبط صوت و موزیک. آیا هنر تئاتر بیشتر می‌تواند آرمان‌های انقلاب و دین و دفاع مقدس را تامین کند یا استودیو ضبط موسیقی.
 
با تمامی احترامی که برای اهالی مظلوم موسیقی این شهر قائلیم باید خاطر نشان کنیم موسیقی در مشهد فقط در حد کلاسهای آموزشی زنده است و هنرمندان آن فرصت ارائه هنر خود را متاسفانه ندارند واین در حالیست که هنر تئاتر در جذب مخاطب و انتقال مفاهیم ایرانی اسلامی وظیفه خود را بدرستی به انجام رسانیده است. 
 
لذا ما اهالی تئاتر مشهد از شما مدیر لایق و دلسوز فرهنگ و هنر این شهر خواهشمندیم طبق قولی که به دفعات داده اید سالن تئاتر زیر زمین حوزه هنری راتکمیل نموده تا اینگونه هم به مطالبه مردمی این هنر هم به آرمانهای نظام و هم به نیازهای خیل عظیمی از هنرمندان تئاتر این شهر پاسخ مناسبی داده باشید. باشد خداوند به شما طول عمر با عزت. توفیق روز افزون و آرامش روح اعطا نماید
 
جمعی از هنرمندان تئاتر مشهد
 
 
 
 
 
 
 
منبع:ایسنا
کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :