۱۳۹۶ پنج شنبه ۲ آذر  - 2017 11 Thursday
آرشیو خبر کد مطلب: 16238     
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خبر داد

فعالیت 100 نفر از علمای حوزه در حاشیه شهر مشهد

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی از فعالیت صد نفر از علمای حوزه که به وسیله نمایندگی ولی فقیه در سپاه به تازگی استخدام شدند در بیش از 400 مسجد حاشیه شهر خبر داد.
۱۳۹۵ شنبه ۱۶ مرداد ساعت 10:55

 آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در آیین افتتاح مرحله چهارم پروژه‌های حاشیه شهر مشهد که صبح امروز در بوستان قائم برگزار شد، گفت: بیش از صد نفر از علمای حوزه که به وسیله نمایندگی ولی فقیه در سپاه استخدام شدند در مساجد و پایگاه‌های بسیج فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه سه جریان روحانی فعالیت‌های فرهنگی حاشیه شهر را اداره می‌کنند، افزود: طرح کوثر که به وسیله مرحوم آیت‌الله طبسی تأسیس شد و اکنون با قدرت در حال اجراست و دومین جریان فعالیت‌های سازنده سازمان تبلیغات است که با همکاری شهرداری تعدادی از علما به فعالیت مشغولند و سومین گروه حوزویانی هستند که برحسب استخدام اخیر حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه به فعالیت پرداخته‌اند.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه برحسب رهنمودهای مرجع عالیقدر آیت‌الله مکارم شیرازی ستاد ساماندهی هماهنگی فعالیت‌های فرهنگی شهر در دو سال گذشته ایجاد شد، تصریح کرد: اکنون خدا را شاکریم که در سایه رهنمودهای ایشان و امر رهبری مبنی بر هماهنگ‌سازی فعالیت‌های فرهنگی حاشیه شهر شاهد افتتاح چهارمین مرحله از این اقدامات هستیم.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه در بیش از 100 مسجد در حاشیه شهر نمازهای پومیه را به جماعت اقامه می‌شود، خاطرنشان کرد: حوزویان علاوه بر مساجد، مدارس و محیط‌های آموزشی حاشیه شهر را نیز با فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی خود تحت تأثیر قرار داده‌اند.

وی از تقسیم حاشیه شهر به هفت پهنه خبر داد و گفت: در رأس هر پهنه یک عالم حوزه حضور دارد که هماهنگی لازم را بین مساجد و کلیه فعالیت‌های مجموعه‌های فرهنگی انجام می‌دهد و در کنار آن نیز فعالیت‌های عمرانی آن منطقه را هماهنگ و نظارت می‌کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: این هماهنگی‌ها به انسجام فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی افزوده است و ما افتخار می‌کنیم که در برابر رهنمودهای آیت‌الله مکارم سرافراز شده‌ایم.

آیت‌الله علم‌الهدی در پایان فعالیت‌های سپاه را در حاشیه شهر ارزشمند خواند و گفت: شهردار متدین به همراه شورای متعهد و سپاه پاسداران حسب‌الامر فرمایشات رهبری این فعالیت‌ها را در حاشیه شهر مشهد انجام دادند.

 

 

منبع:فارس

کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :