۱۳۹۶ پنج شنبه ۲ آذر  - 2017 11 Thursday
آرشیو خبر کد مطلب: 16244     
فرماندار مشهد:

شورای شهرمشهد باید از هرگونه سیاسی کاری پرهیز کند

فرماندار مشهد مقدس گفت: باید از هرگونه سیاسی‌کاری پرهیز کنیم، در طول یک سال و نیم فعالیتم در فرمانداری به عنوان نماینده دولت، نگاهم به فعالیت‌های اعضای شورای شهر مشهد دلسوزانه و بر مبنای تعامل و به دور از نگاه سیاسی با حفظ قانون بوده است.
۱۳۹۵ سه شنبه ۹ شهريور ساعت 16:23
رضا منصوری در مراسم رای‌گیری اعضای هیئت رئیسه شورای چهارم و یکصد و ششمین جلسه شورای شهر مشهد اظهار داشت: از هزار و 150 طرح استان 119 پروژه شهر مشهد با اعتبار 355 میلیارد تومان در هفته دولت به بهره برداری رسید.
 
وی افزود: مهمترین پروژه‌ای که در هفته دولت افتتاح شد پروژه‌ شاخص تصفیه خانه شهر رضوی بود  که از مدرن ترین تصفیه خانه‌ها است و خروجی آن بیش از 32 هزار هکتار زمین کشاورزی است.باید نقاط ضعف و قوت را در استان و شهر مشهد تقویت کنیم و وظیفه نمایندگی و وکالت مردم در مسائل شهر مشهد برعهده اعضای شورای شهر است.
 
منصوری با بیان اینکه در قانون شوراهای شهر از انجام کارهای سیاسی منع شده اند تصریح کرد: مشهد به واسطه وجود بارگاه منور رضوی و 27 میلیون زائر که  افتخار خادمی آنها را داریم، نیاز به کارهای زیادی  است بنابراین باید از هرگونه سیاسی کاری پرهیز کنیم. در طول یک سال و نیم فعالیتم در فرمانداری به عنوان نماینده دولت، نگاهم به فعالیت‌های اعضای شورای شهر مشهد دلسوزانه و بر مبنای تعامل و به دور از نگاه سیاسی با حفظ قانون بوده است.
 
فرماندار مشهد عنوان کرد: 25 عضو شورای شهر مشهد تلاش می‌کنند با امکاناتی که دارند لوایح و مسائل مطرح شده در شهر به تایید هیئت تطبیق شهرستان نیز برسد و با توجه به اینکه مسئولیت هیئت تطبیق بر عهده فرماندار است با دو نگاه، خارج نبودن از چارچوب قانون و خارج از وظایف شورا نبودن از جمله این سرفصل‌ها است.
 
وی خاطرنشان کرد: از 274 مصوبه دریافت شده توسط فرمانداری از شورای اسلامی شهر مشهد، 12 مورد به حل اختلاف ارجاع شده و 4 مصوبه این شورا ابطال شده و 8مصوبه نیز هنوز تعیین تکلیف نشده است.
 
منصوری گفت: جمعیت یک میلیون و نیم حاشیه نشین شهر مشهد برابر با جمعیت برخی استان‌ها و شهرستان‌های کشور دارد و با پرهیز از هرگونه کاستی سیاسی و سیاسی‌کاری  وظایف خود را در چارچوب قوانین و مقررات انجام دهند و امیدواریم که نظارت‌ها در شورا تقویت شود چرا که تقویت زیربنای هر کاری است.
 

فرماندار مشهد اظهار داشت: همانطور که در قانون آمده است، در سال پایانی شورای چهارم، اعضای شورای شهر با نگاه به قانون و پرهیز از هرگونه سیاسی کاری، کار خود را به خوبی انجام دهند و نظارت را نیز تقویت کنند و  اگر می‌خواهیم انتقاد کنیم باید سازنده باشد. 

 

منبع:تسنیم

کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :