۱۳۹۶ جمعه ۳ آذر  - 2017 11 Friday
آرشیو خبر کد مطلب: 3692     
نماینده مردم مشهد در مجلس:

اقتصاد مقاومتی با حمایت از صادرکنندگان تحقق می‌یابد

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی و بدون نفت باید از بخش صادرات نیز همچون تولید حمایت شود.
۱۳۹۲ يکشنبه ۱۱ اسفند ساعت 23:59

 نصرالله پژمانفر در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد: استان خراسان رضوی در زمینه‌های مختلف همچون صادرات ظرفیت‌های فراوانی دارد که در قالب محصولات صنفی، کشاورزی و خدمات فنی و مهندسی توانسته خود را نشان دهد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ظرفیت استان خراسان رضوی در مبادی آنچه امروز به عنوان صادرات عنوان می‌شود فوق‌العاده بیشتر از میزانی است که در حال حاضر انجام می‌شود.

پژمانفر با تاکید بر اینکه اگر بخواهیم امروز صادرات قوی‌تری داشته باشیم نیازمند حمایت هستیم، تصریح کرد:  برای تحقق این امر باید به سوی اقتصاد بدون نفت حرکت کنیم و در این راستا باید از بخش صادرات نیز همچون تولید حمایت شود.

وی با بیان اینکه با تبلیغات و بسته‌بندی کالاهای صادراتی می‌توان زمینه‌های حضور در بازارهای جهانی را فراهم کرد، گفت: برای حضور پررنگ در بازارهای صادراتی باید نیازهای بازار را شناخت و براساس توانایی و ظرفیت‌های خود در قالب یک برنامه‌ریزی صحیح و مطابق سلیقه مخاطبان حرکت کرد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: هم‌اکنون با وجود تلاش‌های فوق‌العاده صادرکنندگان در تمام بخش‌ها به دلیل نبود حمایت کافی در این عرصه و موانعی همچون مشکلات بانکی و گمرکات و حمایت‌های موضوعی وضعیت خوب و مساعدی در این حوزه نداریم.

پژمانفر تاکید کرد: خراسان رضوی دارای تجار قوی و پرسابقه‌ای است که تجربیات فراوانی دارند و می‌توانند با حمایت کافی، بازار را به نفع کالای ایرانی مصادره کنند که این امر در بازارهای جهانی نیز موثر است.

وی با اشاره به اقدامات مجلس شورای اسلامی برای حمایت از صادرکنندگان عنوان کرد: کمیسیون خاصی در این راستا در مجلس تشکیل شده تا مشکلات حوزه تولید و صادرات و همچنین راه‌حل‌های حمایتی و رفع موانع در راستای رسیدن به سهم مناسب کشور در بازارهای جهانی را بررسی کند، اما تلاش‌های مجلس بدون قوانین جامع و عمل در مرکز اجرایی امکان تحقق ندارد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه همکاری منسجم دولت و مجلس می‌تواند اقتصاد بدون نفت را محقق کند، اظهار کرد: سابقه کشور و وجود راه ابریشم نشان می‌دهد که در گذشته و قبل از حاکم شدن صادرات نفت، بازارهای دنیا در بخش های مختلف در دست ایران بوده و هم‌اکنون نیز باید از ظرفیت های موجود در این امر استفاده کرد.

پژمانفر تصریح کرد: صادرات در کشورهای مختلف دنیا به دلیل تولید درست محصولات با قیمتی ارزان و ارائه تسهیلات مناسب رونق گرفته و اگر ما نیز در کشور به صادرکنندگان اجازه دهیم که همچون نهالی پا بگیرند و با قدرت کار کنند و سپس از آنها انتظار مالیات‌های بالا داشته باشیم به طور قطع شاهد رونق اقتصادی بیشتری در کشور هستیم.

کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :