۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ آبان  - 2017 11 Tuesday
آرشیو خبر کد مطلب: 4201     

معرکه‌گیری اراذل و اوباش در سبزوار / وجهه‌ای تاریخی که مخدوش می‌شود

وجود برخی افراد با عناوینی مانند لات و یا اراذل و اوباش که عموماً مسلح به سلاح سرد هستند چهره تاریخی و مذهبی سبزوار را مخدوش کرده است.
۱۳۹۳ شنبه ۳۰ فروردين ساعت 15:16

 پنج‌شنبه شب گذشته در یکی از خیابان‌های این شهرستان با عنوان خیابان بهار شاهد درگیری بین چند نفر از اراذل و اوباش شهر بودیم؛ دعوایی که مانند همه دعواها از یک بهانه ساده آغاز و منجر به یک درگیری پرخشونت شد.

اگرچه نیروی انتظامی سریع وارد معرکه شد اما به دلیل ترافیک در این خیابان معرکه‌گیران از محل گریختند.

6 یا 7 جوان که عموماً بیکار نیز هستند هر از گاهی بر سر بهانه‌ای ساده و فقط برای به رخ کشیدن و زورآزمایی با یکدیگر درگیر می‌شوند و گاهی به اطرافیان خود نیز به صورت ناخواسته آسیب وارد می‌کنند.

این‌گونه رفتارها و صحنه‌ها برازنده نام و شهرت تاریخی سبزوار نیست و باید فکری به حال آن کرد.

امروز همه دستگاه‌های اجرایی شهرستان دم از فرهنگ‌سازی می‌زنند؛ از شورای شهر گرفته تا بنیاد شهید، فرمانداری، شهرداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای فرهنگ عمومی، دانشگاه‌ها و ... همه به دنبال فرهنگ‌سازی هستند و همه هم خود را به نوعی مطلع و دخیل در آن می‌دانند.

وجود برخی افراد با عناوینی مانند لات و یا اراذل و اوباش که عموماً مسلح به سلاح سرد هستند چهره این شهر تاریخی را مخدوش کرده است.

با آغاز فصل بهار و تابستان، حضور خانواده‌ها در پارک‌ها و یا برگزاری مراسم عروسی وجود این قبیل افراد و این صحنه‌ها تهدیدی است که نمی‌توان به راحتی از کنار آن گذشت.

البته از حق نگذریم در بسیاری از موارد تلاش و زحمات شورای تامین و سینه سپر شدن نیروی انتظامی در برخورد با این اراذل و اوباش غیرقابل انکار است اما این موضوع به تنهایی کافی نیست و باید به دنبال نقش پررنگ دستگاه قضا و سایر ارگان‌های ذی‌ربط در این موارد باشیم.

طی چند روزی که از آغاز سال جدید می‌گذشت شاهد بروز برخی درگیری‌ها در سطح شهر بودیم که هر کدام به بهانه‌ای توسط اراذل و اوباش رخ داده است.

در همه این درگیری‌ها استفاده از سلاح سرد نظیر چاقو، قمه و شمشیر از سوی این افراد موضوعی طبیعی است که به نوعی زنگ خطر و هشداری را برای مردم، مسئولین امنیتی و قضایی این شهر در راستای اجرای ماده 183 قانون مجازات‌های اسلامی به صدا درآورده است.

آخرین و بدترین این حوادث، حمله به راننده ترانزیت تبعه کشور ترکیه بود که توسط یکی از همین اراذل و اوباش صورت گرفت و تبعات خاص خود را بر جای گذاشت.

سال گذشته نیز اتفاقات ناگواری بر اثر جولان این افراد در سطح شهرستان به وقوع پیوست که امیدواریم با درایت و تدبیر عوامل و مسئولان ذی‌ربط شهرستان، شاهد جمع‌آوری و برخورد قاطع با این عوامل برهم زننده نظم و امنیت اجتماعی در سبزوار باشیم.

منبع: فارس

کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :