۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۲ آذر  - 2017 12 Wednesday
آرشیو خبر کد مطلب: 4215     

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی: دولت لایحه ایجاد استان سربداران را به مجلس ارائه دهد

نماینده مردم شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در مجلس شورای اسلامی خواستار ارائه لایحه ایجاد استان سربداران توسط دولت به مجلس شد.
۱۳۹۳ يکشنبه ۳۱ فروردين ساعت 15:27

 علی سبحانی‌فر امروز با تبریک هفتصدمین سالگرد قیام سربداران و تشکیل نخستین دولت شیعی پس از این قیام بزرگ اظهارداشت: قیام سربداران باعث نابودی 120 سال استیلای حکومت مغولان در آسیا و ایران شد و باید سالگرد شکل‌گیری این قیام تاریخی با برگزاری مراسمی با شکوه پاس داشته شود.

وی با بیان اینکه روزگاری این دیار مرکز نخستین حکومت شیعی در ایران بوده است؛ تصریح کرد: شهرستان سبزوار دارای مشاهیر و بزرگان زیادی است و هیچگاه نمی‌توان نقش رهبران و شهدای این قیام تاریخی را تشکیل حکومتی ملی و شیعی از یاد برد.

نائب رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی با بیان اینکه سبزوار روزی دیار روزی مرکز یک حکومت ملی و شیعی بوده است؛ تصریح کرد: حق مردم این دیار است تا استانی به این نام داشته باشند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما از ریاست محترم جمهور این انتظار را داریم تا نسبت به زنده شدن لایحه ایجاد استان سربداران اهتمام ورزند و آن را به مجلس ارائه کنند.

منبع: فارس

کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :