۱۳۹۶ پنج شنبه ۲ آذر  - 2017 11 Thursday
آرشیو خبر کد مطلب: 4288     
به بهانه انتخاب چهره سال مشهد در حوزه‌های مختلف؛

تخریب مشهد نیوز در دستور کار قرار گرفت!

اگرچه این قبیل اقدامات تخریبی، تازگی ندارد و در گذشته نیز شاهد فضاسازی‌های دروغین علیه مشهد نیوز بوده‌ایم اما این بار، با بهانه قرار دادن نظرسنجی‌های انتخاب چهره سال مشهد در حوزه‌های مختلف، اول شدن یکی و آخر شدن دیگری را تقصیر مشهد نیوز دانسته‌اند!
۱۳۹۳ يکشنبه ۷ ارديبهشت ساعت 21:42

 مشهد نیوز:

 

متأسفانه در طول روزهای گذشته پیامک‌هایی به برخی شهروندان ارسال شد و پایگاه خبری تحلیلی مشهد نیوز را وابسته به برخی چهره‌های سیاسی، اجتماعی سطح شهر معرفی کرد! 
 
اگرچه این قبیل اقدامات تخریبی، تازگی ندارد و در گذشته نیز شاهد فضاسازی‌های دروغین علیه مشهد نیوز بوده‌ایم اما این بار، با بهانه قرار دادن نظرسنجی‌های انتخاب چهره سال مشهد در حوزه‌های مختلف، اول شدن یکی و آخر شدن دیگری را تقصیر مشهد نیوز دانسته‌اند! در این زمینه، چند نکته قابل توجه به نظر می‌رسد:
 
    1. عملکرد مشهد نیوز، گویای استقلال و عدم وابستگی این رسانه به اشخاص و جریان‌های سیاسی است. شاید بهترین شاهد مثال در این خصوص، نشست هم‌اندیشی اسفندماه سال گذشته باشد که چهره‌هایی از گروه‌های مختلف سیاسی و با رویکردهای متفاوت و بعضاً متضاد در آن شرکت داشتند. روشن است که اگر برچسب وابستگی به این شخص و آن دسته به مشهد نیوز قابل تصور بود، چنان جلسه‌ای و با چنان ترکیبی، هیچ‌گاه تشکیل نمی‌شد. 
 
2. همان‌گونه که قبلاً و در یادداشت 8 سالگی مشهد نیوز عنوان کردیم به لحاظ مشی سیاسی، راه درست را اصولگرایی اصلاح طلبانه می‌دانیم؛ قسمی از اصولگرایی که مبتنی بر «عدالتخواهی» و «فسادستیزی» غیرشعاری باشد، «خردگرایى و تدبیر و حكمت در تصمیم‏گیرى و عمل» چراغ راهش باشد و «مسئولیت ‏پذیرى و پاسخگویى» را وظیفه خود بداند. اصلاح طلبی را نیز نیاز نظام اسلامی می‌دانیم. قسمی از اصلاح طلبی که جزو ذات انقلاب است نه آن‌جا که به عنوان یک پز سیاسی یا تلاشی برای براندازی مطرح می‌شود. (1)
 
بنابراین شاهد هستیم که تندروهای هردو جریان سیاسی مطرح کشور، مشهد نیوز را غیر خودی می‌دانند و از آن راضی نمی‌شوند! جالب آن که، در قضیه نظرسنجی‌های اخیر، مشهد نیوز از سوی هردو گروه، مورد طعنه و ملامت و تهمت قرار گرفت؛ چون عملکردش نه مطابق میل این بود و نه طبق خواست آن! 
 
3. در پیامک مورد اشاره، عنوان شده در حوزه ... مشهد نیوز ... را اول و ... و ... را با یک درصد آخر معرفی کرده است! گویا ارسال کنندگان پیامک، سهواً یا تعمداً فراموش کرده‌اند انتخاب چهره سال بر مبنای نظرسنجی و مشارکت مخاطبان صورت پذیرفته و مشهد نیوز، نقشی در نتیجه نداشته است. ما امانت‌داری بودیم که رأی و نظر شهروندان را اعلام کردیم. 
 
البته خود تهمت زنندگان هم دچار تناقض شده‌اند و نتوانسته‌اند بدین سؤال پاسخ دهند که آقای ... که شما مدعی هستید مشهد نیوز وابسته به جریان ایشان است، در حوزه ... نتوانست عنوان چهره سال را کسب کند؛ فکر نمی‌کنید اگر قرار بر نظرسازی به جای نظرسنجی بود، لااقل شخصی را که به او وابسته هستیم، اول می‌کردیم؟!! این جاست که مشخص می‌شود چه قدر تهمت‌ها، بی پایه و اساس است! 
 
4. همان‌طور که در متن یادداشت مربوط به نظرسنجی‌ها اعلام کردیم، در انتخاب نامزدهای هر حوزه، با مشورت کارشناسان و نظرخواهی از صاحبنظران، سعی کردیم آن‌هایی را که در طول سال 92، بیش از سایرین در کانون توجهات قرار داشتند و خبرساز بودند، گزینش کنیم. نتیجه هم آن بود که از سلایق مختلف و رویکردهای متفاوت، در هر بخش نامزدهایی داشتیم.
 
5. در پیامک مورد بحث، به دیدار اخیر مدیران مشهد نیوز با سرپرست روابط عمومی شهرداری مشهد نیز اشاره شده است! خبر این جلسه را قبلاً اطلاع رسانی کردیم اما اکنون، این توضیح نیز ضروری است که در راستای تقدیر از شخصیت‌هایی که نام‌شان در میان نامزدهای کسب عنوان چهره سال قرار داشت، لوح یادبودی برای تمام این عزیزان آماده شده است. برخی لوح‌ها، تقدیم صاحبان‌شان شده و بعضی نیز در طول روزهای آینده تحویل خواهد شد.
 
بنابراین تقدیر صورت گرفته، صرفاً به چهره جوان سال اختصاص نداشته و از سایر چهره‌ها و نامزدهای هر بخش نیز تقدیر خواهد شد.       
 
6. با توجه به آن که هویت منتشرکنندگان پیامک برای ما روشن است، پیشنهاد می‌دهیم اگر انتقادی نسبت به عملکرد رسانه‌ای مشهد نیوز دارند، در سایت خود، آن را منتشر کنند تا افکار عمومی به قضاوت بنشینند و پیرامون استقلال ما و آن‌ها نظر بدهند! به راستی اگر محتوای پیامک‌شان، سخنی منصفانه و به حق است، چرا در سایت خود منعکس نمی‌کنند؟! آن‌ها که چند وبسایت هم سو در اختیار دارند، چرا اطلاع رسانی یک سایت مستقل را تحمل نمی‌کنند؟! 
 
در این خصوص، گفتنی بسیار است ... .
 
 
1. برگرفته از شاخصه‌های تبیین شده توسط رهبر معظم انقلاب:  mashhadnews.org/Pages/News-2686.aspx
 
کلمات کلیــدی : چهره سال ,
اخبار مرتبط با این خبر
12
ردیفتیترتاریخ
1 تقدیر از چهره سال 1393 مشهد در حوزه جوان/اهدای تندیس به حمید سپیدنام ۱۳۹۴ يکشنبه ۲۴ خرداد
2 از اقدام خلاقانه مشهد نیوز تشکر می کنم/ به چهره های برگزیده، علی الخصوص برادر ارجمند جناب آقای بنی هاشمی تبریک عرض می نمایم ۱۳۹۳ جمعه ۲۹ اسفند
3 چهره های سال 1393 مشهد ۱۳۹۳ جمعه ۲۹ اسفند
4 فرصت مشارکت در نظرسنجی‌های‌ انتخاب چهره سال مشهد تمدید شد ۱۳۹۳ پنج شنبه ۲۸ اسفند
5 چهره سال 1393 در مشهد؟!/ نظرسنجی همزمان دو حوزه سیاسی و اقتصادی ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۵ اسفند
6 حرکت زیبای رسانه‌ی مردم‌مدار ˝مشهدنیوز˝ در خاطره‌ی تاریخ فرهنگ و هنر خطه‌ی خورشید جاودانه خواهد شد/ بی‌هیچ تعارفی همه‌ی گزینه‌های این نظرسنجی را والاتر، برتر و تأثیرگذارتر از خود می‌دانم ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۴ اسفند
7 چهره سال 1393 در مشهد؟!/ گام سوم، حوزه جوان ... ۱۳۹۳ شنبه ۲۳ اسفند
8 چهره سال مشهد در حوزه‌ فرهنگی- هنری به انتخاب مخاطبان مشهدنیوز ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۹ اسفند
9 چهره سال 1393 در مشهد؟!/ گام دوم، حوزه اجتماعی ... ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۸ اسفند
10 چهره سال 1393 در مشهد!/ گام نخست، حوزه فرهنگ و هنر ... ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۳ اسفند
11 چهره سال مشهد؟! ۱۳۹۳ سه شنبه ۵ اسفند
12 تخریب مشهد نیوز در دستور کار قرار گرفت! ۱۳۹۳ دوشنبه ۸ ارديبهشت
13 از چهره سال مشهد در حوزه جوان تقدیر شد ۱۳۹۳ دوشنبه ۱ ارديبهشت
14 پیام مجید طهوریان عسکری در تقدیر از اقدام پایگاه خبری تحلیلی مشهد نیوز ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۴ فروردين
15 پیام حجت الاسلام سبزیان در تقدیر از اقدام پایگاه خبری تحلیلی مشهد نیوز ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۰ فروردين
16 چهره سال مشهد در حوزه‌های اقتصادی، علمی و جوانان ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۹ فروردين
17 چهره سال مشهد در حوزه‌های فرهنگی- هنری، اجتماعی، سیاسی و ورزشی ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۹ فروردين
18 چهره سال 1392 در مشهد؟! گام هفتم، حوزه جوانان ... ۱۳۹۳ شنبه ۱۶ فروردين
19 فرصت مشارکت در نظرسنجی انتخاب چهره سال مشهد در حوزه علمی تمدید شد ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۲ فروردين
20 چهره سال 1392 در مشهد؟! گام ششم، حوزه علمی ... ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۰ فروردين
12


امیر حسین فیضی : اخبار و یادداشت ها و تحلیلهایی که مشهد نیوز پوشش میدهد را میپسندم. منصفانه کار میکند. نه سینه چاک دولت است و نه صرفا منتقد و بهانه گیر. در رابطه با شورای شهر مشهد نیز همین رویه را دنبال میکند. هم صحبتهای آقایان را پوشش میدهد و هم بعضا انتقاد میکند. رسانه های دیگر یا از این طرف غش میکنند یا از ان طرف!
سارا- کارمند : من همیشه استدلالم اینه که در بیابان لنگ کفش هم نعمت است. بنابراین با این که مشهد نیوز خیلی تاپ نیست اما باید بهش احترام گذاشت. در همین قضیه انتخاب چهره سال مشهد نگاه کنید. هیچ کدام از روزنامه های مطرح مشهدی و خراسانی یا سایتهای دیگه محلی این کار رو نکردن. حالا یا به فکرشون نرسید یا جراتش را نداشتن. البته بعد از شروع حرکت مشهد نیوز یه سایت مشهدی در بخش هنری چهره سال مشهد را انتخاب کرد که خب این حرکت یه کپی برداری بود. از طرف دیگه در انتخاب نامزدها هم مشهد نیوز خیلی هوشمندانه و زیرکانه عمل کرد. به طوری که از طیفهای مختلف سیاسی در بین نامزدها کسی حضور داشت. و برای م جالب بود که با این که مشخصه مشهدنیوز اصولگراست اما در بخش سیاسی یک اصلاح طلب انتخاب شد و این نشون داد مشهد نیوز به انتخاب مخاطبانش احترام میذاره.
مشهدی نیستم اما مشهد نیوز را میبینم : پیام بعضی گروهای سیاسی: هرکس با ما نباشد باید حذف شود
mahdi : این حرکت تخریبی در فضای رسانه ای کار عادی شده
ن : بیشتر مخاطبان شما اصلاحطلب هستن. پس اخبار اصلاحات را بشتر کار کنین
مجتبی : تندروها فقط خودشون رو قبول دارن. بابا مشهد نیوز م با خودتونه! نگران نباشین. تخریبش نکنین
پوریحیی : بین مشهدیها این خصلت بد هست که چشم دیدن پیشرفت همو ندارن. بیایم خودمون رو اصلاح کنیم. تا کی ...
بهار : مشهد نیوز ثابت کرده وابستگی به جناحی نداره و در خط اصولگرایی معتدل حرکت کرده
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :