۱۳۹۶ يکشنبه ۲۶ آذر  - 2017 12 Sunday
آرشیو خبر کد مطلب: 4435     

140 هزار ساکن محدوده بولوار طبرسی شمالی مرکز درمانی ندارند

همین امر سبب می‌شود بیماران اورژانسی و مردم این محدوده برای رفع نیازهای درمانی خود مسافت‌های طولانی را طی کنند تا به بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد یا امام حسین(ع) در قسمت جنوب صدمتری برسند.
۱۳۹۳ يکشنبه ۲۱ ارديبهشت ساعت 16:52

 شهردار منطقه 4 مشهد از نبود مرکز درمانی در محدوده شمال صدمتری گلایه کرد و گفت: ساکنان بولوار طبرسی شمالی(پنج تن) به مراکز درمانی در این محدوده دسترسی ندارند.

 سید کمال‌الدین شاهچراغی با بیان این مطلب در نشست خبری در جمع خبرنگاران اظهار کرد:

محدوده بولوار طبرسی شمالی بیش از 140 هزار نفر جمعیت دارد که ساکنان این محدوده به یک بیمارستان بزرگ و تخصصی کامل و جامع دسترسی ندارند و همین امر سبب می‌شود بیماران اورژانسی و مردم این محدوده برای رفع نیازهای درمانی خود مسافت‌های طولانی را طی کنند تا به بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد یا امام حسین(ع) در قسمت جنوب صدمتری برسند.


وی ادامه داد: در عین حال ساکنان حاشیه شهر و برخی شهرستان‌های همجوار نیز در صورت آسفالت کردن بخش کوچکی از مسیر، می‌توانند به قسمت شمال صدمتری دسترسی داشته باشند و حمل و نقل بیماران اورژانسی از این مسیر سرعت می‌گیرد و اگر بیمارستان تخصصی در قسمت بولوار طبرسی شمالی(پنج تن) راه‌اندازی شود، کمک ویژه‌ای به مردم شهرستان‌های همجوار نیز انجام می‌شود.


شهردار منطقه 4 مشهد خاطرنشان کرد: زمین با کاربری بیمارستانی نیز در این محدوده وجود دارد و از دانشگاه علوم پزشکی مشهد خواستاریم برای احداث بیمارستان در این محدوده اقدام کند؛ ضمن اینکه خیران نیز کم نیستند تا اقدام به ساخت بیمارستان کنند.


شاهچراغی با تاکید بر اینکه تاکنون‌ هیچ‌گونه اعلام نیاز یا اعلام آمادگی از سوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این خصوص صورت نگرفته است، گفت: انتظار داریم مسوولان این دانشگاه موضوع سلامت شهروندان را در یکی از پرجمعیت‌ترین مناطق شهر مشهد در اولویت کاری خود قرار دهند.


وی با اشاره به اینکه محدوده بولوار طبرسی شمالی، عمده نیروی انسانی کار در مراکز صنعتی و بخش‌های عمرانی سطح شهر را فراهم می‌کنند، بیان کرد: به همین منظور پیشنهاد می‌شود برای استقرار این نیروی کار در محدوده محل زندگی، مراکز ساماندهی مشاغل مزاحم در بولوار طبرسی شمالی ایجاد شود تا این افراد در همین محل مشغول به کار شوند و مجبور نباشند ساعت‌ها از خانواده دور باشند و مسافت‌های طولانی را طی کنند.


نیازمند 37میلیارد تومان اعتبار برای تعریض بولوار طبرسی جنوبی


شهردار منطقه 4 مشهد در خصوص وضعیت ترافیک محدوده بولوار طبرسی جنوبی به دلیل راه‌اندازی خط BRT اظهار کرد: راه‌اندازی این خطوط از تردد اتوبوس‌های متعدد و هم مسیر کاسته و ترافیک را کاهش داده است، اما برای تعریض لاین خودروهای سواری موضوع تملک املاک در مسیر در دستور کار قرار دارد و به اعتباری بالغ بر 37 میلیارد تومان نیاز است.


شاهچراغی ادامه داد: قسمتی از این بودجه تخصیص داده شده و مابقی نیز از طریق شهردار منطقه به استحضار اعضای شورای اسلامی شهر رسیده است، ضمن اینکه در جلسات و نشست‌های مردمی اعضای شورای شهر و شهردار با مردم این موضوع بررسی شده و قول پیگیری داده شده است.


وی خاطرنشان کرد: با وجود اینکه در سال گذشته اعتباری برای تعریض بولوار نداشتیم اما 150 میلیون تومان از اعتبارات پروژه‌های عمرانی سرشکن کردیم و از آن برای احداث بارانداز ویژه کسبه این محدوده استفاده کردیم.


شهردار منطقه 4 مشهد اضافه کرد: با برگزاری نشست‌های مردمی و دریافت درخواست‌های آنان، همچنین 10 معبر نیز برای عبور عابران پیاده، کالسکه و ویلچر تعبیه شد.


پیاده‌راه کردن خیابان ایثار، در هاله‌ای از ابهام!


شاهچراغی در خصوص پیاده‌راه کردن خیابان ایثار گفت: این خیابان به خیابان‌های متعدد دیگری در اطراف دسترسی دارد و بستن آن امکان‌پذیر نیست؛ از طرفی شهروندان بسیاری ساکن این خیابان و محدوده‌های مجاور آن هستند که بستن آن را امکان‌پذیر نمی‌کند اما با این حال مطالعات پیاده‌راه‌سازی این خیابان در دست انجام است تا در صورت اجرا، کار با اشکال مواجه نشود.


وی یکی از نیازمندی‌های این منطقه را ساخت کتابخانه عنوان کرد و گفت: هم‌اکنون یک سالن کتابخانه در بوستان بسیج راه‌اندازی شده که با استقبال ساکنان همراه است و در مسجد قائمیه در پنجتن 45 نیز کتابخانه مشابهی راه‌اندازی شده است اما ظرفیت‌های بیشتری برای احداث کتابخانه در این منطقه وجود دارد که قطعا با استقبال شهروندان همراه است و خیران و واقفان می‎توانند در این زمینه اقدام کنند.


وجود اراضی مناسب برای سرمایه‌گذاری در منطقه 4 مشهد


شهردار منطقه 4 مشهد با اشاره به وجود اراضی مناسب برای سرمایه‌گذاری ساخت مجتمع تجاری یا پارکینگ گفت: پارکینگ طبقاتی زیتون در این خصوص در حال احداث است که هم اکنون با 46 درصد پیشرفت فیزیکی مراحل ساخت آن دنبال می‌شود؛ ضمن اینکه مجتمع تجاری امین نیز در دست اقدام است.


شاهچراغی خاطرنشان کرد: اگر به قابلیت‌های منطقه پرداخته شود، قطعا می‌تواند در رفع محرومیت موثر باشد.


وی سرانه فضای سبز منطقه 4 مشهد را 3.3 مترمربع عنوان کرد و گفت: البته این منطقه با 81 هکتار فضای سبز، تا سرانه فضای سبز استاندارد فاصله بسیاری دارد اما در عین حال باید گفت 3 بوستان بزرگ با وسعت بیش از 15 هکتار شامل بسیج، مفتح و ارم در منطقه وجود دارد.


شهردار منطقه 4 مشهد با اشاره به اجرای 160 هزار مترمربع روکش آسفالت در سال 92 بیان کرد: همچنین 25 هزار مترمربع پیاده‌روسازی اجرا شده و بهسازی مابقی پیاده‌روها در دست اقدام است.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد- نجمه کیشی

کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :