۱۳۹۶ پنج شنبه ۲ آذر  - 2017 11 Thursday
آرشیو خبر کد مطلب: 4739     

جوابیه سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد به انتقاد مشهد نیوز

به گزارش مشهد نیوز، سرپرست سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد، جوابیه‌ای را در خصوص مطلب مشهد نیوز (تجلیل از مادران شهدای گمنام به صورت همزمان در فرهنگسراهای تهران/ جای خالی برنامه های مشابه در فرهنگسراهای مشهد! ) ارسال کرده است. در ادامه و بدون هرگونه قضاوتی، متن این جوابیه تقدیم می‌شود:
۱۳۹۳ سه شنبه ۲۰ خرداد ساعت 17:10

   به گزارش مشهد نیوز، سرپرست سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد، جوابیه‌ای را در خصوص مطلب مشهد نیوز (تجلیل از مادران شهدای گمنام به صورت همزمان در فرهنگسراهای تهران/ جای خالی برنامه های مشابه در فرهنگسراهای مشهد! ) ارسال کرده است. در ادامه و بدون هرگونه قضاوتی، متن این جوابیه تقدیم می‌شود:

 

 

باسمه تعالی

 

باب الحوائج ، حضرت  امام موسی بن جعفر (درود خدا بر او و خاندان مطهرش)

در بیان دوستی و محبت با بندگان خدا می فرمایند : 

مهرورزی و دوستی با مرم ، نصف عقل است.   تحف العقول / ص203

 

مدیر مسئول محترم پایگاه خبری – تحلیلی مشهد نیوز 

 

با سلام و احترام 

    ضمن تبریک ایام دهه مهدویت به جناب عالی و همکاران محترم در آن پایگاه و تشکر از توجه جناب عالی به مسائل اجتماعی و انعکاس اخبار حوزه فرهنگی، در پاسخ به خبر درج شده در تاریخ 18/3/93 از قول رئیس محترم سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در خصوص تجلیل از مادران شهدای گمنام به صورت هم زمان در فرهنگ سراهای تهران و گلایه بعدی و ضمنی از جای خالی برنامه های مشابه در فرهنگ سراهای مشهد، موارد زیر به استحضار  مخاطبین عزیز می رسد : 

الف) در ابتدا به ساحت مقدس همه ی والدین معظم شهدا علی الخصوص مادران شهدای گمنام عرض ارادت و ادب نموده و به خاطر همه ی کم کاری ها عذر خواهیم. ما هم چنان خود را مدیون ایثارگری، جان فشانی و رشادت جوانان غیوری می دانیم که در وقت حادثه، به ندای امام خود لبیک گفتند و جان خویش را در راه حفظ اسلام و آرمان های انقلاب اسلامی مردانه فدا نمودند. هر کاری که در راستای تکریم مقام شامخ آنان به عمل آید، ذره ای ناچیز از بزرگداشت آن همه ایثارگری خواهد بود. 

ب) این که اظهار امیدواری شده است مسئولان شهرداری مشهد الگو بگیرند! پیشنهاد ارزشمندی است. حتماً این سازمان در تعامل با نهادهای مرتبط هم چون بنیاد شهید و امور ایثارگران نسبت به طراحی برنامه، البته نه عیناً مشابه برنامه سازمان فرهنگی هنری تهران! اقدام خواهد کرد. البته نباید از نظر دور داشت که در شهر مقدس مشهد هم توفیق برنامه هایی تاثیرگذار و جذاب در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از جمله موارد زیر وجود دارد:

ج) پارک موضوعی جبهه همین نزدیکی که در بهشت رضا علیه السلام مشهد توسط فرهنگ سرای پایداری با هدف آشنایی نسل نوجوان و جوان با ایثارگری و رشادت رزمندگان عزیز در طول هشت سال دفاع مقدس برپا شده و همه ساله بیش از 50 هزار نفر از دانش آموزان مدارس از آن بازدید می کنند و به    گفته ی اکثر بازدیدکنندگان یکی از ظرفیت های عظیم فرهنگی در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، می تواند الگوی مناسبی برای سایر شهرها باشد. به همین بهانه فرهنگ سرای پایداری آمادگی دارد تا در قالب یک تور ویژه نیم روزه، همکاران محترم و پرتلاش در پایگاه خبری مشهد نیوز را در پارک موضوعی جبهه همین نزدیکی میزبانی کند. 

د) اکران تصاویر سرداران شهید خراسان در سطح وسیع، هم زمان با سالگرد شهادت هر کدام از آن اسوه های ایثار و مردانگی در سازه های اطلاع رسانی شهرداری مشهد در طول سال که به اذعان بسیاری از مسئولین جزو ابتکارات مشهد می باشد و بارها مورد تقدیر مسئولین محترم بنیاد شهید قرار گرفته از  جمله ی این برنامه ها است.

ه) تجلیل از فعالین فرهنگی انقلاب اسلامی که همه ساله توسط فرهنگ سرای انقلاب اسلامی مشهد برگزار می شود هم الگوی مناسبی برای ترویج ارزش های انقلابی و ادامه دهندگان فعلی راه شهدا می باشد. 

و) و آخر این که بد نیست بدانید مشهد مقدس در برگزاری مراسم تجلیل از مادران و پدران شهدای گمنام پیشتاز بوده و به لطف خدا و عنایت شهدا، در    سال های 87، 92 و 93(آخرین برنامه 24 فروردین همین امسال) مراسم تجلیل از مادران و پدران شهدای گمنام به همت گروه های مردمی و با مشارکت شهرداری و برخی دیگر نهادها برگزار شده است. این حرکت خودجوش مردمی، علی رغم اطلاع رسانی شهری و حتی دعوت از رسانه ها و نیز استقبال چشمگیر عموم مردم و حضور خانواده های معظم شهدای گمنام، متاسفانه در سایه ی بی مهری برخی رسانه ها نتوانست بازتاب کشوری پیدا کند. دوستان عزیز! در همین شهر بهشت، مشهد امام رضا علیه السلام ابتکارات خوب و زیبایی در خصوص برنامه های فرهنگی انجام می شود که حاصل تلاش همه ی خدمت گزاران ساحت فرهنگ این شهر است. این شهر می تواند مرکز اندیشه های فرهنگی و الگوی مناسبی برای فعالیت های خلاقانه فرهنگی در کشور باشد و مگر نه این که کمتر از چند سال دیگر، به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، هم چنان خواهد درخشید؟! بدون شک تحقق آرمان های بلند انقلاب اسلامی و منویات مقام معظم رهبری حفظه الله تعالی در حوزه ی فرهنگ جز با همدلی، همراهی، هم فکری و مهربانی در سایه ی اتحاد و استعانت از الطاف بی کران حضرت رضا علیه السلام محقق نخواهد شد.

   همه ی این توضیحات سبب نمی شود که این سازمان، ظرف همین امروز ! با دوستان عزیز در بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی مکاتبه ننموده و پیشنهاد برگزاری مراسم باشکوه تجلیل از مادران و پدران بزرگوار شهدای گمنام شهر مقدس مشهد را ننماید. این موضوع امروز طی نامه ای به صورت رسمی و ساعاتی قبل به رئیس محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی پیشنهاد شده است.

   روح خدا خمینی کبیر(ره) می فرمایند: خوشا به حال آنان که با شهادت رفتند، خوشا به حال آنان که در این قافله ی نور، جان و سر باختند... 

   دلتان مملو از الطاف الهی و یاد شهدا قرین همیشه ایامتان باد. 

 

 

مجتبی مجد

سرپرست سازمان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

کلمات کلیــدی : ,


سیدجواد : سلام بر شهدا خدا را شاکرم که بیان دغدغه های دو طرف، خود باعث ایجاد گفتمانی انقلابی شد. به امید تکلیف دار شدن حوزه فرهنگ در شهرداری که هم اکنون بلاتکلیف است!
یکی : احتمالا خود آقای سرپرست خبر رو نخوندن و ملازمان رکاب به اطلاعشون رسوندن چراکه خبر و جوابیه هیچ ربطی به هم ندارند. بابا حداقل خبر رو درست بخونین بعدجوابیه بدین. البته جای شکرش باقیه که یکی جواب میده. هرچند اشتباه و غلط
محمد رضا : سرپرست چدید به دنبال معرفی خود است. بنابراین خیلی سریع به یک خبر واکنش نشان میدهدو جوابیه میدهد
علی : گفته میشود برای جوابیه باید با روابط عمومی شهرداری هماهنگی صورت بگیرد اما در خصوص این مورد چنین اتفاقی نیفتاده!
آشنا : این آقای مجد از مریدان مدیر سابق سازمان است و عملا از دی ماه سال قبل کارهای سازمان دست ش بود. حالا اگر قرار بر تغییر و تحولاته باید یه آدم تازه نفس با افکار انقلابی بیاد نه کسی که قبلا امتحانش رو پس داده
محمدزاده : افرین به مشهد نیوز برای پیگیری سوژه های بکر و تازه
حسینی : خیلی هم جوابیه بی ربط نبوده .حتما شما متن و کامل مطالعه نکردین
احمد : خداییش جوابش محکم بوده و منطقی. منصف باشیم
تبریزیان : با آشنا موافقم
كارشناس : به داد ما برسيد.نزديك به سه ماهه كه سازمان فرهنگي به ساختمان جديد منتقل شده اما از تمامي كسري ها كه بگذريم هنوز هيچ وسيله سرمايشي نداره.واقعاتحمل گرما تو ماهرمضان طاقت فرساست.خصوصا براي همكاران خانم. لطفا مشهد نيوز يك گزارش از سازمان تهيه كند
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :