۱۳۹۶ جمعه ۲۴ آذر  - 2017 12 Friday
آرشیو خبر کد مطلب: 4846     
حجت الاسلام اخلاقی در گفتگو با مشهد نیوز:

زبان مشهد نیوز تند است!

حجت الاسلام اخلاقی
بخش نخست گفتگوی مشهد نیوز بارئیس کمیسیون فرهنگی و امور اجتماعی شورای شهرمشهد: بعضی مدیران فکر می‌کردند با روی کار آمدن شورای چهارم، فرهنگسراها را تعطیل می‌کنیم!
۱۳۹۳ پنج شنبه ۲۹ خرداد ساعت 09:33

بخش نخست گفتگوی مشهد نیوز با حجت الاسلام اخلاقی:

 

در حوزه المان‌های مذهبی ضعیفیم/

بعضی مدیران فکر می‌کردند با روی کار آمدن شورای چهارم، فرهنگسراها را تعطیل می‌کنیم!/

زبان مشهد نیوز تند است!/

 

مشهد نیوز:

در ادامه سلسله گفتگوهای اختصاصی با اعضای شورای شهر مشهد، این بار به سراغ حسنعلی اخلاقی امیری رفتیم. حجت الاسلام اخلاقی، دکترای رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی از دانشگاه فردوسی دارد و معاون پژوهشی جامعه المصطفی مشهد است.

گفتگوی ما با رئیس کمیسیون فرهنگی و امور اجتماعی شورای شهر مباحث مختلف پیرامون مدیریت شهری را دربرگفت. از عملکرد شهرداری درجشن‌های دهه مهدویت پرسیدیم؛ نظرش را درباره میزان اهمیت المان‌های مناسبتی جویا شدیم؛ از برنامه‌های کمیسیون متبوعش برای رفع معضلات اجتماعی مشهد سؤال کردیم و البته درباره یکی از مهم ترین موضوعات فرهنگی شهر یعنی عملکرد فرهنگسرا، بحث چالشی داشتیم و پاسخ های ایشان را شنیدیم. 

متن زیر، مشروح بخش نخست گفتگوی مشهد نیوز با حجت الاسلام اخلاقی است:   

به عنوان رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر، آیا از عملکرد شهرداری در جشن‌های دهه مهدویت راضی بودید؟ به المان‌های نصب شده در این دهه، چه نمره‌ای می‌دهید؟!

ابتدا لازم می‌دانم از شما به خاطر حضور در اینجا و انجام مصاحبه تشکر کنم. بحث‌های اطلاع رسانی، یکی از بخش‌های مهم است. زمانی، مسئولیت تبلیغات یک بخش کوچک را به عهده داشتم. در همان ایام، حضرت امام (ره) فرمودند امروز دنیا بر دوش تبلیغات است. آن زمان، من خیلی باورم نشد اما بعداً متوجه شدم حوزه رسانه و تبلیغ، تا چه میزان تأثیرگذار است و استکبار چه قدر در این حوزه‌ها هزینه می‌کند. 

در رابطه با سؤال، شما سریع آمدید سراغ یکی از بحث‌های مهم که این روزها درباره آن، زیاد گفتگو می‌شود. اولاً لازم است به دیدگاهی که برخی راجع به هزینه کردن شهرداری در انجام امثال این امور دارند، اشاره کنم. این عده معتقدند شهرداری باید به کارهای اصلی خودش مثل ساخت و ساز، حمل و نقل عمومی و محیط زیست بپردازد و فرهنگ، یک امر فرعی است. 

اما من به این دیدگاه نقد دارم. در حوزه حکومت دینی، یکی از محوری ترین شعارها، این است که دین از سایر عرصه‌های اجتماع جدا نیست. بنابراین، نظام جمهوری اسلامی که برگرفته از یک مبنای الهی است، هم باید به حوزه دنیا و نیازهای مادی افراد جامعه توجه داشته باشد و هم به حوزه نیازهای روحی و اخروی. 

درست است که سازمان‌های مختلف، مأموریت‌های خاص خود را دارند و فرهنگ، مأموریت اصلی برخی از آن‌هاست، اما در حوزه شهری نیز همانطور که مقام معظم رهبری تأکید کرده‌اند، شهرداری‌ها موظف به فعالیت فرهنگی هستند. پس اصل هزینه کردن در امور فرهنگی مثل جشن‌های دهه مهدویت، موضوعی قابل دفاع است. 

این ادعا که برخی می‌گویند نظام نسبت به حوزه فرهنگ، هیچ وظیفه‌ای ندارد، اصلا درست نیست. اتفاقاً بسترسازی در این امور، باید توسط نهادهای حکومتی انجام بشود. البته من هم معتقدم باید مردم و تشکل‌های مردمی، کارگردان باشند. 

موضوع دیگری که لازم است به آن اشاره کنم، مصوبه شورای سوم است که بر مبنای آن، شهرداری موظف است به همان میزان که در برنامه‌های استقبال از بهار هزینه می‌کند، در دهه مهدویت هم هزینه کند. ظاهراً این طور که من شنیده‌ام، آقای بصیری پور در دوره شورای سوم این پیشنهاد را مطرح کرده‌اند. 

زمانی که ما از وجود چنین مصوبه‌ای مطلع شدیم، کمی زمان را از دست داده بودیم، اما به هر حال، با تشکل‌های مردمی و کسانی که سال‌های گذشته، در حوزه مهدویت کار کرده بودند، جلساتی گذاشتیم و آن‌ها اعلام آمادگی کردند جشن‌های دهه مهدویت را به صورت مردمی برگزار کنند. 

در شهرداری هم ستادی با حضور شهردار و معاونین شهردار تشکیل شد و تشکل‌های مردمی، پیشنهادات خودشان را ارائه دادند اما هفته‌ای که قرار بود موضوع در شورا مطرح شود، 3 شنبه [روز جلسات علنی شورا] 13 رجب و تعطیل رسمی بود.

 بنابراین، موضوع کمک به تشکل‌های مردمی در جشن‌های دهه مهدویت، 1 شنبه و در جلسه غیرعلنی مطرح شد. [شورا 1 شنبه‌ها همیشه جلسه غیر علنی دارد.] چون هیأت رئیسه استدلال کرد که نمی‌خواهیم بیش از این زمان را از دست بدهیم. 

در رابطه باالمان‌ها هم باید عرض کنم به ادله مختلف، در خصوص المان‌های مذهبی هنوز در ابتدای راهیم! ما مبانی نظری دین‌مان بسیار محکم است. اتفاقاً در حوزه بحث‌های هنری، چه سینما، چه تئاتر و چه هنرهای تجسمی مثل ساخت المان مبانی نظری قوی در دین داریم اما آن‌ها را به صورت کاربردی تعریف نکرده‌ایم!   

برای همین است که در حوزه المان‌های هنری محض، کارهای خیلی قوی حتی در سطح بین المللی داریم اما در حوزه المان‌های مذهبی ضعیفیم.

البته یکی دیگر از مشکلات امسال، زمان محدود برای طراحی و ساخت المان‌ها بود.  به همین خاطر است که من معتقدم برای استقبال از بهار 94، از همین الآن باید شروع بکنیم. حتی الآن هم دیر شده! بلافاصله بعد از پایان کار استقبال از بهار 93، باید کار را برای سال بعد شروع می‌کردیم. 

در خصوص نمره، المان‌های دهه مهدویت نمره بالایی نمی‌گیرند اما این قضیه توجیه هم دارد که عرض کردم. 

 

آیا بازخوردی از نحوه هزینه‌کرد کمک 2 میلیاردی شورا به جشن‌های دهه مهدویت به شما منکعس شده است؟

هنوز گزارش مکتوبی ارائه نشده است. 

 

چند هفته پیش، مشهد نیوز طی یادداشتی، به برخی از مطالبات مردمی از شهرداری مشهد اشاره و تأکید کرد مواردی مثل جلوگیری از افزایش قیمت بلیت اتوبوس و قطار شهری، راه اندازی خطوط 2 و 3 قطار شهری، اتمام پروژه‌های نیمه تمام و رفع معضل حاشیه نشینی، مطالبات اصلی و مهم تر هستند و مطالبه‌ای مثل نصب المان، در درجه اهمیت پایین‌تری نسبت به موارد ذکر شده قرار دارد. نظر شما در این خصوص چیست؟ آیا درست است که رسانه‌ها با جهت دهی نادرست به افکار عمومی، طوری وانمود کنند که «المان» مطالبه اصلی مردم از مدیریت شهری است؟!   

من شهر را یک موجود زنده می‌دانم. در مورد یک موجود زنده، نمی‌شود گفت چشم مهم‌تر است یا گوش یا دست؛ بلکه مجموعه این اعضا در کنار هم است که یک انسان سالم را تشکیل می‌دهد. 

در خصوص شهر هم همین طور است. فرهنگ، خدمات شهری، حمل و نقل عمومی، عمران و زیباسازی شهر، همه در کنار هم یک شهر اسلامی را شکل می‌دهد. 

همان طور که در مورد یک مجموعه زنده معنا ندارد پا را به خاطر دست قطع کنیم، در مورد شهر هم مردم انتظار دارند یک موضوع را فدای مسئله دیگری نکنیم. 

البته اگر روزی ناچار بشویم، بله! اما امروز ناچار نیستیم! باید همه نیازها را با هم ببینیم. نباید بخشی نگر باشیم. باید شیرینی نگاه جامع ما را مردم بچشند.   

البته اگر بنا باشد روزی انتخاب کنیم مردم رختخواب داشته باشند یا آب؛ خب مسلم است که آب مهم‌تر است اما خدا را شکر، ما در کشور هیچ وقت به آن روز نرسیدیم.  

باید جنبه‌های مختلف مسائل شهر را در کنار هم و با جدیت، مورد پیگیری قرار داد. مثلاً در حاشیه مشهد، زمین‌هایی داریم که هنوز آسفالت نشده‌اند! آن هم مهم است. نمی‌دانم این خبر اطلاع رسانی شده یا نه؛ اما دوستان قول داده‌اند تا آخر سال، هیچ معبر خاکی در شهر امام رضا نداشته باشیم. 

با صرفه جویی‌هایی که در بخش‌های مختلف انجام بشود، می‌توانیم همه جنبه‌های شهر را در کنار هم پوشش دهیم.  

 

پس نظر شما با آقای شهردار متفاوت است؟! چون ایشان گفته «توقع مردم در مورد المان‌های نوروزی افزایش یافته است که این مطالبه‌گری باید به سمت مسائل اصلی شهر همچون تأخیر در احداث خط دو قطار شهری هدایت شود.»

این گفته‌ها با هم منافاتی ندارد! زیباسازی شهر جزو مواردی است که رهبر انقلاب فرمودند یکی از شاخص‌های شهر اسلامی است. 

شاید چون عده‌ای گفته‌اند المان، مطالبه اول مردم شده، ایشان گفته موارد دیگر مثل قطار شهری باید مطالبه اول باشد و گرنه مسلماً آقای شهردار به زیباسازی شهر تأکید دارد.  

  

شورای شهر در خصوص معضلات اجتماعی چه راهبردی را دنبال می‌کند؟ با توجه به بافت اجتماعی مشهد، کدام معضلات این کلانشهر را جدی تر از سایر موارد می‌دانید؟

کمیسیون فرهنگی سه مأموریت را دنبال می‌کند: فرهنگ، اجتماع و زیارت؛ که عنوان کمیسیون براساس این سه موضوع، به کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیارت نامگذاری شده است. 

در حوزه اجتماعی، در مشهد با آسیب‌های جدی مواجه هستیم. در طول مدتی که از عمر شورای چهارم می‌گذرد، به صورت میدانی به سراغ بعضی از آن‌ها رفته‌ایم. ما در مشهد مناطقی داریم که علناً مواد مخدر تزریق می‌شود! حوزه طلاق یکی از بحث‌های جدی ماست. حاشیه نشینی آسیب‌هایی را به همراه دارد. مواردی از این قبیل را احصاء و به تناسب آن‌ها، اولویت‌های سال 93 را تنظیم کرده‌ایم. 

مثلاً یکی از اولویت‌های ما در سال 93، بحث تحکیم بنیان خانواده است یا در حوزه اعتیاد، جلساتی با ستاد مبارزه با مواد مخدر داشته‌ایم و قرار شده در خصوص کمپ‌های نگهداری معتادین به آن‌ها کمک کنیم.

یکی از مشکلات معتادین آن است که وقتی درمان می‌شوند، در خصوص پیدا کردن شغل به مشکل برمی‌خورند و بیکار هستند. با کمک مجموعه‌ای از خیرین، طرحی با عنوان سفینه النجاه آماده شده که البته، هنوز عملیاتی نشده است. اگر این طرح راه اندازی شود، معتادین پس از درمان و ترک اعتیاد، در کمپ‌هایی مشغول به کار می‌شوند و محصولاتی را تولید می‌کنند. سازمان‌ها هم متعهد می‌شوند محصولات آن‌ها را خریداری کنند. البته برای عملیاتی شدن این طرح، به همکاری استانداری نیاز است. 

 

در طول چند ماه گذشته، مشهد نیوز چند یادداشت انتقادی راجع به عملکرد فرهنگسراهای مشهد منتشر کرده است. در دو مورد نیز سازمان فرهنگی شهرداری به عنوان نهادی که فرهنگسراها زیرمجموعه آن محسوب می‌شوند، به یادداشت‌های ما واکنش نشان داده و جوابیه ارسال کرده است! ارزیابی شما از عملکرد فرهنگسراهای مشهد چیست؟!

اگر بخواهیم کل عمر فرهنگسراها را نقد کنیم، زمان زیادی لازم است. اما به اندازه وقت این مصاحبه، باید عرض کنم برخی، اصل وجود فرهنگسرا را قبول ندارند! اما من این دیدگاه را نمی‌پذیرم! فرهنگسراها مثل مساجد، سنگرهایی برای مقابله با تهاجم فرهنگی هستند و فقط، موقعیت‌شان فرق می‌کند.

فرهنگسراهای مشهد با هدف و کارکرد و مأموریت خوبی به وجود آمده‌اند. در همه فرهنگسراها، هیأت امنایی داریم که از متن مردم هستند. البته ممکن است مدیریت برخی فرهنگسراها، زمینه نقش آفرینی برای آن‌ها فراهم نکند ولی به هر حال، چنین جایگاهی پیش بینی شده است!

مدیران فرهنگسراها هم نوعاً انقلابی هستند؛ البته ممکن است موردی هم ضعیف باشد! 

در برهه‌ای، عده‌ای احساس کردند فرهنگسراها، ضعیف شده‌اند اما در حقیقت، این مسأله به خاطر دوره گذار ابتدای شورای چهارم پیش آمده بود.     

در سال 93 همه فرهنگسراها، با جدیت در حال فعالیت هستند. روح حاکم بر برنامه‌های آن‌ها هم پیگیری اولویت‌های کمیسیون فرهنگی شورا است. 

 

اما این دوره گذاری که شما اشاره کردید، نزدیک یک سال است که ادامه دارد و هنوز هم تمام نشده!

به نظر من، دوره گذار از شهریور 92 تا اسفند 92 بود و الآن سپری شده است! البته در همان مدت هم فرهنگسراهایی مثل فرهنگسرای زیارت و فرهنگسرای انقلاب، فعالیت‌های خوبی داشتند یا مثلاً فرهنگسرای پایداری در همان ایام برنامه جبهه به همین نزدیکی را اجرا کرد. 

در عین حال، به برخی فرهنگسراها نقدهایی وارد است که ما هم قبول داریم اما در جای تخصصی خودش آن‌ها را دنبال می‌کنیم. 

در رابطه با دوره گذار، این نکته را هم اضافه کنم که شاید یکی از عوامل رکود در فعالیت فرهنگسراها، این مسأله بود که بعضی مدیران فکر می‌کردند با روی کار آمدن شورای چهارم، ما اصلاً فرهنگسراها را تعطیل می‌کنیم! خب در چنین شرایطی، آن مدیر، چه طور می‌تواند کار کند؟!  

یا مشکل دیگر آن دوره، مشکل بودجه سازمان فرهنگی بود که به خاطر کمبود نقدینگی شهرداری، اختصاص منابع مالی به فرهنگسراها با اشکال مواجه شده بود. 

 

البته مشهد نیوز در چند ماه گذشته این انتقاد را داشته که فرهنگسراها در فعالیت‌های فرهنگی تأثیرگذار موفق نیستند و بودجه‌های کلان را در کارهای نمایشی کم بازده هزینه می‌کنند!

نسبت به بعضی از فرهنگسراها، خود من هم نقد دارم و اگر جای معاون فرهنگی شهردار یا مدیرعامل سازمان فرهنگی بودم، برخی از این مدیران فرهنگسراها را تغییر می‌دادم! اما در رابطه با یادداشت‌های مشهد نیوز، زبان رسانه شما تند است!  

 

گفته می‌شود مدیرعامل سابق سازمان فرهنگی از آذر سال قبل و در چند نوبت، استعفا داده بود اما آقای شهردار با این استعفا موافقت نمی‌کرد تا این که بالاخره چند هفته قبل، آقای مدیرعامل تصمیمش را برای رفتن عملی کرد. آیا این شایعه صحیح است؟!

من هم در حد شما شنیده‌ام! البته من متنی مبنی بر استعفا ندیدم! حتی در بهمن که بحث استعفای ایشان داغ شد، خود دکتر عصارنیا در جلسات کمیسیون فرهنگی، این مسأله را رد کرد!

اما در جلسات آخری که به کمیسیون فرهنگی می‌آمد، کلماتی می‌گفت که نشان می‌داد دیگر مایل نیست در این جایگاه بماند! 

هر چند، ایشان از مهر ماه که با هم در منا [حج تمتع] بودیم، مطرح می‌کرد که از کار اجرایی خسته شده‌ام و می‌خواهم به کار پژوهشی در حوزه مسائل تربیتی بپردازم!

 

با توجه به تأکید اعضای شورای شهر دوره چهارم بر رویکرد و نگاه فرهنگی، آیا پیش آمده که لزوم تغییر در بدنه مدیران فرهنگی شهرداری را به آقای شهردار گوشزد کنید؟!

قانوناً عضو شورا نمی‌تواند نسبت به تغییر مدیران اجرایی، نظر توصیه‌ای داشته باشد! در این قسمت، تشکل‌های مختلف هم از ما انتظار داشتند!

در طول این مدت، بیش از 100 نشست با تشکل‌های مختلف داشتم که خیلی از آن‌ها همین بحث شما را مطرح می‌کردند و شاید بخش زیادی از آن‌ها هم الآن از من ناراحت هستند! اما همان طور که عرض کردم، تا امروز حتی یک کلام برای تغییر یا تثبیت مدیری نگفته‌ام! 

 

با توجه به این که سازمان فرهنگی الآن با سرپرست اداره می‌شود، آیا قرار نیست به این بلاتکلیفی مدیریتی پایان داده شود؟ بالاخره مدیرعامل سازمان چه زمانی معرفی می‌شود؟

تغییرات در حوزه سازمان فرهنگی متوقف به معاونت فرهنگی شهردار است! ولی برای من خیلی تفاوت نمی‌کند چه کسی مدیر باشد! هنر من باید این باشد که هر کسی را به عنوان مدیر گذاشتند، من بتوانم با او کار کنم!

 

اما قبول کنید که این بلاتکلیفی مدیریتی، باعث شده مدیران فرهنگسراها ندانند در این جایگاه، تثبیت می‌شوند یا تغییر می‌کنند! در نتیجه، شاید یکی از عوامل رکود فعالیت فرهنگسراها، همین مسأله باشد! شما به عنوان یک عضو شورای شهر نمی خواهید از وظیفه مشورت دادن و نظارت کردن خودتان استفاده کنید؟!

مشورت، مخصوص زمانی است که کسی از من مشورت بخواهد! اما در این خصوص، کسی از من مشورتی نخواسته! البته من تذکر داده‌ام! ولی خب، از نظر دوستان، چه آقای شهردار و چه معاون فرهنگی، بلاتکلیفی مدیریتی مطرح نیست! 

این نکته را هم عرض کنم که در حوزه فرهنگ، انتخاب انسان جامع، بسیار سخت است! مخصوصاً در مشهد! در مشهد هم حوزه علمیه قوی داریم، هم دانشگاه قوی داریم و هم جوانان پرشور و تشکل‌های مردمی فعال که همه این‌ها در حوزه فرهنگ صاحب نظر هستند! 

حتی شورا همه اعضایش، سبقه فرهنگی دارند و همه 25 نفر به حوزه فرهنگ توجه می‌کنند؛ اما خب، در مسائل فرهنگی، پیدا کردن حس مشترک سخت است! شاید اگر من هم جای شهردار بودم، دل دل می‌کردم! 

 

آیا درست است که بودجه فرهنگسراها نسبت به پارسال، به طور محسوسی کاهش یافته؛ به طوری که مثلاً فرهنگسرایی که سال قبل بیش از یک میلیارد بودجه داشته، امسال، بودجه‌اش، نصف یا حتی کم‌تر از نصف شده است؟!  

امسال، بودجه فرهنگی در مجموع تفاوتی نکرده و فقط، مقدار کمی، کاهش داشته است؛ اما بودجه برخی فرهنگسراها کم شده است. دلیلش هم آن است که قرار شده در سال 93 چهار یا پنج محور اصلی را در اولویت قرار دهیم و بالتبع، بیش‌ترین بودجه به فرهنگسراهایی تعلق می‌گیرد که مأموریت‌شان، بیش‌ترین ارتباط را با این محورها داشته باشد. البته به دنبال این هستیم که این بودجه را افزایش هم بدهیم. 

متأسفانه در دوره گذشته، معاونت فرهنگی شهرداری، یک معاونت دست چندم بود! من خودم با آقای پژمان ارتباط داشتم و حتی در جبهه، یک هفته باهم در چادر بودیم! اما این ایراد جدی هم به ایشان وارد بود! 

ما در حال حاضر، جایگاه معاونت فرنگی را ارتقا داده‌ایم و در هر قسمتی، تصمیمی بخواهد گرفته شود، معاونت فرهنگی نظر کارشناسی می دهد. این حرکت، در آینده آثار خود را نشان می‌دهد. 

 

ادامه دارد...

کلمات کلیــدی : حسنعلی اخلاقی امیری ,
اخبار مرتبط با این خبر


ناشناس : اعوذبلله من نفسی سلام واقعا جای افسوس و نگرانی داره که بودجه 2میلیاردی برای دهه مهدویت خرج می کنند و خودشون غیر مستقیم اعلام نارضایتی دارند!!!! اسنادی از چگونگی خرج این بودجه و حیف ومیل کردن آن دارم که اگر دوستان مشهدنیوز خواستند حاضرم در اختیار قرار دهم. بهتر است همه بدانند که پول های حوزه فرهنگ را چگونه خرج می کنند و خروجی نسبت به سالهای قبل به مراتب پائین تر و پائین تر است!!!!!!!!!
ناشناس : برای سوال دوم تان از حاج آقای اخلاقی خیلی ها گزارش و اسناد دارند! باند فرهنگسرای ... معروفه!
محمد : چرابجای اینکه اینقدرگیرالکی به معاونت فرهنگی بدیدکمی درموردتخلف پلیس ساختمان مطلب نمینویسیدکه همه روعاصی کرده
توکلی : زبان مشهد نیوز تند نیست جنبه انتقاد برخی آقایان پایین است
هاشمی : من از جمله کسانی بودم که با دوستان تشکل خود به جلسه با حاج آقای اخلاقی رفتم اما همان طور که ایشون گفت از دستش دلخور بودم اما این گفتگو روشنگرانه بود
فاطمه : عملکرد فرهنگسراها را به صورت موردی مورد نقد وبررسی قرار دهید
صادق زاده هراتی : به خدا بدون المان هم می شود شهر را زیبا کرد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! شما دیگه چرا آقای اخلاقی
ن : واقعا دید من نسبت به جناب اخلاقی تغییر کرد. فکر میکردم ایشان سردسته مخالفان وجود فرهنگسراها و نصب المانها هستند. آفرین
تمنا! : لطفا بعد از یک سال آقای اخلاقی به عنوان رئیس کمیسیون اجتماعی کلانشهر مشهد بگوید کدام خروجی را برای مردم مشهد در حوزه رفع معضلات اجتماعی به ارمغان آورده اند. اینکه فلان کار و بهمان کار را میخواهیم انجام بدهیم مال زمان انتخابات است. الان بعد از گذشت یک سال مردم میخواهند بدانند در این یک سال آمار طلاق کم شده یا آمار اعتیاد یا آمار ... کدام؟
reza : اول گفته شده عضو شورا قانونا نمیتونه در خصوص عزل و نصبها دخالت کنه بعد گفته شده اما من تذکر دادم! جمع این دوتا چه جوری ممکنه؟
امیر حسن : از جواب ایشون در خصوص مطالبات مردم از شهرداری قانع نشدیم. خبرنگار پرسیده کدام مهمتر است؟ بعله همه میدونیم المانها خیلی خوشگلند اما وقتی شهرداری پول نداره و بلیت اتوبوس را گرون میکنه بهتره از هزینه کردن برا المانها کم بشه و جلوی افزایش قیمتها گرفته بشه
محمد رضا : کسی که از مهرماه سال قبل میخواسته از سازمانش جدا شود اما به هر دلیلی جدا نشده طبیعی است که اون طور باید و شاید دل به کار نداده باشه. اقایان یک سال گذشت ....
ب : برای اولین بار دیدم در سطح رسانه های مشهدی یه کسی با یه مدیری چالشی بحث میکنه! به نظرم ایشون محافظه کارانه پاسخ میداده
مهدی : مشهد نیوز مواظب باش به خاطر زبان تند تعطیلت نکنند
زینب السادات : مشهد نیوز به خاطر همین زبان تندشه که مخاطب داره. پس فکر میکنید برای چی اینقدر به روزنامه شهرآرا و سایت شهرآرا آنلاین انتقاد میشه؟ چون زبان تند و چالشی ندارن
محمد رضا : اتفاقا باید برای شما فرق کند چه کسی مدیر میشود. یعنی فرقی میان آدم کارآمد و ضعیف، انقلابی با غیرانقلابی و ... نیست؟!
خانه دار : درست است که امروز ناچار نیستیم اما اقتصاد مقاومتی حکم می کند بین خرجهای مختلف اهم و مهم کنیم و پول بیت المال را به موارد اهم اختصاص دهیم
روزبه : با نظر نفر سوم یعنی آقا محمد موافقم. بیخیال فرهنگ بشید. گیر بیجا میدین
س : فرهنگسرا خروجی نداره اگه داره یکی به من با عدد و رقم و ملموس بگه. شعار بسه
همکار : چه طور در دوره مدیریتی گذشته المانها ضعیف نبود. حالا ضعیفیم! میدونین چرا؟ چون فرد توانمندی مثل مظفری مدیر سابق امور هنری شهرداری را از دست دادین
david : این عضو محترم شورای شهر گفته: «از نظر دوستان، چه آقای شهردار و چه معاون فرهنگی، بلاتکلیفی مدیریتی مطرح نیست!» خب منم اگه جای آن آقای مدیر بودم میگفتم 2 روز بیشتر هم که پشت میز ریاست بشینم غنیمته
كارشناس : يه گزارش ازسازمان فرهنگي بگيريد كه اين بلا تكليفي كه از سال گذشته شروع شده چه به سر پول بيت المال آورده.وهمچنين كاركنان سازمان
مشهد : دولت می‌گوید شهرداری، قیمت بلیت اتوبوس را کاهش دهد تا بودجه را اختصاص بدهیم اما مسئولان مربوطه در مدیریت شهری مشهد می‌گویند اول، دولت مبلغ مورد نظر را به حساب شهرداری واریز کند، از روز بعد قیمت بلیت اتوبوس کاهش می‌یابد!
محمد : درود با توجه به پیش بینی روند افزایشی قیمت جهانی فلز روی توسط کارشناسان اقتصادی جهان و همچنین قیمت گذاری بازار داخلی در بورس فلزات،براساس قیمت جهانی این فلزات، تا 6ماه آینده بهترین گزینه خریدسهام در بورس اوراق بهادار، سهام گروه فلز روی مثل سهام معادن روی ایران با نماد کروی و، کالسیمین، سرب و روی با نماد فسرب می باشد
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :