۱۳۹۶ شنبه ۲۵ آذر  - 2017 12 Saturday
آرشیو خبر کد مطلب: 7144     

همزمان با ولادت حضرت محمد(ص)؛ اولین جشنواره ملی ترافیک در مشهد برگزار می‌شود

برگزاری این جشنواره در اوایل تیرماه 93 مصوب شد و پس از آن با بخش‌های معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از جمله انجمن‌های تخصصی مذاکراتی داشتیم که در نهایت کار اجرایی این جشنواره به کانون هنرمندان خراسان سپرده شد.
۱۳۹۳ دوشنبه ۲۸ مهر ساعت 16:47

اولین جشنواره ملی ترافیک با بهره‌گیری از قالب‌های فیلم، پوستر و عکس توسط فرهنگسرای ترافیک مشهد با همکاری کانون هنرمندان خراسان رضوی برگزار می‌شود.


محمد اسکندری‌نژاد، مدیر فرهنگسرای ترافیک در این خصوص گفت: تاکنون جشنواره‌های مختلفی در حوزه ترافیک در کشور برگزار شده است اما بیشتر این جشنواره‌ها فراخوانی برای مقاله و کارهای پژوهشی بوده لذا ما استفاده از ابزار هنر در خصوص فرهنگ‌سازی حوزه ترافیک را در اولین جشنواره ملی ترافیک به کار بردیم.


وی افزود: نگاه هیات مدیره سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد بهره‌گیری فراگیر از هنرمندان و افزایش ارتباط گیری با این قشر برای فرهنگ‌سازی در موضوعات مختلف از جمله حل معضل ترافیک شهری است لذا ما بر آن آمدیم تا یک تبلیغات عمومی در سطح کشور و به ویژه شهر مشهد انجام دهیم تا ایده‌های خلاقانه در این زمینه از جامعه هنری دریافت گردد.


مدیر فرهنگسرای ترافیک با بیان اینکه محصولاتی همچون فیلم، پوستر و عکس تاثیر بیشتری نسبت به سایر قالب‌ها در خصوص فرهنگ‌سازی دارند، بیان کرد: سه بخش فیلم، پوستر و عکس قالب‌های این جشنواره را تشکیل می‌دهند که بخش فیلم نیز شامل فیلم کوتاه، تیزر و فیلمنامه کوتاه است.
دبیر اولین جشنواره ملی ترافیک کشور اذعان کرد: برگزاری این جشنواره در اوایل تیرماه 93 مصوب شد و پس از آن با بخش‌های معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از جمله انجمن‌های تخصصی مذاکراتی داشتیم که در نهایت کار اجرایی این جشنواره به کانون هنرمندان خراسان سپرده شد.


اسکندری‌نژاد تصریح کرد: در اواخر مهرماه سال جاری نشست خبری این جشنواره همراه با رونمایی از سایت و پوستر جشنواره برگزار می‌شود و پس از آن تا 30 آذر ماه دبیرخانه جشنواره آثار را دریافت خواهد کرد.


وی اضافه کرد: پس از دریافت آثار تا 7 دی ماه بازبینی و داوری‌ها انجام می شود و در نهایت اختتامیه این جشنواره در 18 دی ماه سال جاری در شب ولادت حضرت محمد (ص) برگزار خواهد شد.


مدیر فرهنگسرای ترافیک مشهد خاطرنشان کرد: کلیه آثار ارزشمندی که به بخش نهایی جشنواره برسند مورد بهره‌برداری در فضاهایی همچون بیلبوردهای شهری، نگارخانه‌ها، آموزشگاه‌های رانندگی، مراکز ترخیص خودرو، قطارشهری و مساجد کل کشور قرار می‌گیرد.


وی دو موضوع اولین جشنواره ملی ترافیک کشور را ایمنی راکبان موتورسوار و عجله نکردن عنوان کرد و ادامه داد: کلیه آثار ارسالی به این جشنواره باید منطبق با این دو موضوع باشند و آثاری که خارج از این دو قالب ارائه گردند در جشنواره شرکت داده نمی‌شوند.


اسکندری‌نژاد در پایان اظهار کرد: معاونت هنری اداره کل ارشاد خراسان رضوی، پلیس راهور و سازمان ترافیک شهرداری مشهد نهادهای مشارکت کننده با فرهنگسرای ترافیک مشهد برای برگزاری این جشنواره هستند.

 

 

 

 

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :