۱۳۹۶ پنج شنبه ۲ آذر  - 2017 11 Thursday
آرشیو خبر کد مطلب: 7651     

سید هاشم بنی هاشمی: مشکلات انتقال آب از سد دوستی به مشهد در دست پیگیری است

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در رابطه با پیگیری برطرف شدن مشکلات انتقال آب از سد دوستی به مشهد گفت: حل این مشکل از طریق حقوق بین الملل قابل پیگیری است.
۱۳۹۳ شنبه ۱۷ آبان ساعت 17:50

سید هاشم بنی هاشمی اظهار کرد: تامین آب شرب مشهد یکی از مشکلات این شهر است که در سفر هیئت دولت نیز مورد بررسی قرار گرفت و تصمیماتی در این حوزه گرفته شد.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های مختلفی برای انتقال آب به مشهد وجود دارد، افزود: از راه‌های تامین آب برای مشهد انتقال آب از سد ارداک، آب‌های مرزی، انتقال آب از کشور تاجیکستان و انتقال آب از دریای خزر است.

بنی هاشمی با بیان اینکه یکی از راه‌های تامین آب شرب مشهد انتقال آب از سد دوستی بوده است، تصریح کرد: متاسفانه برای انتقال آب از سد دوستی به مشهد مقدس مشکلاتی ایجاد شده است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در رابطه با پیگیری برطرف شدن مشکلات انتقال آب از سد دوستی به مشهد افزود: حل این مشکل از طریق حقوق بین الملل قابل پیگیری است.

بنی هاشمی با اشاره به این مطلب که مشکل انتقال آب از سد دوستی به مشهد قابل حل است، تاکید کرد: به منظور حل این مشکل مذاکراتی دو جانبه از سوی ریاست جمهور دو کشور و وزیران خارجه انجام شده است.

وی با بیان اینکه یکی از اقدامات تامین آب شرب صرفه جویی و مدیریت مصرف آب است، گفت: جدا سازی آب شرب و بهداشتی بصورت پایلوت در مشهد اجرایی می‌شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: 92 درصد آب کشور در بخش کشاورزی مصرف می‌شود و تنها 8 درصد آب مصرفی در بخش‌های صنعتی و شرب مصرف می‌شود.

وی گفت: جمع آوری آب فاضلاب شهری و تصفیه این آب‌ها در تصفیه خانه‌ها به منظور استفاده در بخش کشاورزی یکی از راه‌های کاهش آب مصرفی در بخش کشاورزی است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از در دست بودن بررسی طرحی به منظور جمع آوری آب باران خبر داد و گفت: این طرح در سه کمیسیون تخصصی انرژی، عمران و صنایع به تصویب رسیده ‌و در کمیسیون کشاورزی در دست بررسی است.

بنی هاشمی تصریح کرد: طرح جمع آوری آب باران در حال حاضر در مشهد و در مرکز آموزش‌های کشاورزی در حال اجرا است.

وی با اشاره به این مطلب که با توجه به اینکه شهرهایی چون مشهد، سمنان، کرمان، سیستان و بلوچستان با مشکل کم آبی مواجهه هستند، خاطر نشان کرد: یکی از راه‌های تامین آب برای شهره‌های مذکور انتقال آب از دریای خزر است که در دست پیگیری است.

 

 

 

 

منبع: تسنیم

کلمات کلیــدی : ,


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :