هتلی که پرواز می‌کند!

معمولا زمانی که در سفر هستید دوست ندارید تمام وقت خود را در هتل بسر برید، اما با هتل‌های جدید در آینده از اتاق خود بیرون نخواهید آمد.

 معمولا زمانی که در سفر هستید دوست ندارید تمام وقت خود را در هتل بسر برید، اما با هتل‌های جدید در آینده از اتاق خود بیرون نخواهید آمد.

 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از تک اینسایدر، طراحی این هتل توسط شرکت کانادایی Hok انجام شده و هر اتاق قادر به پرواز با پوشش شیشه‌ای است.
 
این اتاق‌های پروازی با ایستگاه مرکزی مرتبط بوده و اجازه جداشدن و پرواز دارند و دوباره به مکان اولیه خود برمی‌گردند.
 
گروه طراحی این هتل را  هتل پهپاد نامیده‌اند.
 
با این روش مسافران چشم‌انداز هوایی آبراه نروژ، آرژانتین در توده‌های برف ویخ و دیوار چین را مناظره می‌کنند.
 
این طرح یکی از سه طرح منتخب جایزه Radical Innovation Award در قسمت طراحی هتل‌های خیالی است.
 
این هتل دارای 10 تا 15 قسمت جداشونده با نام Driftcrafts است که در صورت اتصال به قسمت مرکزی لابی، محل استراحت و رستوران نیز دارد.
 
قدرت این قسمت‌های جدا شونده مانند پهپادها بوده و 200 فوت مربع مساحت با گنجایش دو نفر بزرگسال دارد. در هر اتاق تختخواب مجلل، حمام و میز قرار داده شده است. اگر تعداد افراد بیشتر باشد قسمت‌های دیگر به میزان لازم به آن متصل خواهد شد.
 
به مسافران روش پرواز آموزش داده می‌شود و سپس از قسمت مرکزی جدا می شوند. قسمت‌های جداشونده دارای سیستم هوشمند مصنوعی بوده تا به صورت خودکار پرواز کند، بنابراین مسافران از مناظر اطراف لذت خواهند برد. البته هر قسمت دارای داشبورد و دوربین است و کاربران به راحتی دوربین را زوم کرده و عکسبرداری می‌کنند.
 
هنوز این طرح کامل نشده است، اما با پیشرفت آن مهمانان با اطمینان از ایمن بودن پهپادها با موتوری قوی‌تر از پهپادهای معمول و بدون بال در آسمان گردش خواهند کرد.
 
منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۵ يکشنبه ۶ تير
کدخبر:16179منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۵ ششم تيرلینک خبر: http://www.mashhadnews.org/Pages/News-16179.aspx