در یکصد و چهل و دومین جلسه کمیسیون خدمات شهری پیشنهاد شد؛
استفاده از نیروی مقاومت بسیج در امنیت پارک های مشهد

در یکصد و چهل و دومین جلسه کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر مشهد بر ایجاد امنیت پایدار در بوستان‌های سطح شهر تاکید شد.

 یکصد و چهل و دومین جلسه کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر مشهد با حضور اعضای این کمیسیون و معاون خدمات و محیط زیست شهرداری مشهد برگزار شد.

نامه شهرداری مشهد پیرامون ساماندهی انبارهای بازیافتی پسماند خشک غیر مجاز نخستین دستور کار این جلسه کمیسیون بود که مورد بحث و تبادل نظر اعضای کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر مشهد قرار گرفت.
در همین رابطه مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد به ارائه توضیحاتی در خصوص این موضوع پرداخت و به سوالات و ابهامات اعضای کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر مشهد پاسخ داد.
نجفی اظهارکرد: موضوع ساماندهی انبارهای بازیافتی پسماند خشک غیر مجاز از سال 1392 در دستور کار سازمان پسماد قرار گرفته و تا کنون جلسات مختلفی برای تعیین تکلیف این موضوع مهم برگزار شده است و جمع‌بندی‌های نهایی به شورای اسلامی شهر مشهد جهت تصمیم‌گیری ارائه شده است.
رئیس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر مشهد نیز با بیان اینکه ساماندهی انبارهای بازیافتی پسماند خشک غیر مجاز یکی از مشکلات و معضلات مهم در حاشیه شهر مشهد است خواستار توجه بیش از پیش به این موضوع شد.
غلامحسین صاحبی ضمن تشکر از زحمات سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد از مدت زمان طولانی تعیین تکلیف این موضوع انتقاد کرد.
وی افزود: ساماندهی انبارهای بازیافتی پسماند خشک غیر مجاز به دلیل عدم وسعت کار زمان زیادی را به خود اختصاص داده است در صورتی که می‌توانستیم با یک سوم زمان سپرس شده این کار را عملیاتی نماییم.
رئیس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر مشهد افزود: در موضوع حل مشکلات و معضلات مردم به دنبال کسب سود و منفعت نیستیم بلکه به دنبال پاسخ در خور شان به مطالبات مردم می‌باشیم از همین‌رو باید فعالیت‌ها هر چه سریع‌تر انجام شود.
محمد کمال سرویها عضو کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر مشهد نیز ضمن موافقت با این موضوع خواستار ساماندهی هر چه سریع‌تر انبارهای بازیافتی پسماند خشک غیر مجار در سطح شهر مشهد شد.
در نهایت اعضای کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر مشهد با نامه شهرداری مشهد در خصوص ساماندهی انبارهای بازیافتی پسماند خشک غیر مجاز موافقت کردند.
نامه آستان قدس رضوی در رابطه با ارائه نظرات و پیشنهادات در خصوص اهداف و ماموریت‌های آستان قدس رضوی دومین دستور کار این جلسه کمیسیون خدمات شهری بود که اعضای کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر مشهد نظرات خود را در این خصوص مطرح کردند.
آخرین دستور کار یکصد و چهل و دومین جلسه کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر مشهد به ارائه گزارش عملکرد شهرداری مشهد در سال 94 اختصاص داشت که کارشناسان حوزه خدمات شهری شهرداری به توضیحاتی در ایخ خصوص پرداخته و به سوالات و ابهامات اعضای کمیسیون خدمات شهری پاسخ دادند.
در ادامه بررسی این موضوع، فاطمه غیور نائب رئیس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر مشهد در رابطه با امنیت در پارک‌ها اظهارکرد: ایجاد امنیت پایدار در پارک‌ها و فضای سبز یکی از درخواست‌های مردمی است که باید به این موضوع هر چه سریع‌تر رسیدگی شود.
وی خاطرنشان کرد: حضور نگهبان برای نگهداری اموال و تاسیسات در پارک‌ها الزامی است که می‌توان از این نگهبان برای ایجاد امنیت اجتماعی نیز کمک گرفت.
محمد کمال سرویها عضو کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر مشهد نیز تصریح کرد: برای ایجاد امنیت در پارک‌ها و فضاهای سبز شهری می‌توان از نیروی مقاومت بسیج نیز استفاده نمود.
 
منبع: پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد
منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۸ تير
کدخبر:16205منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۵ بيست و هشتم تيرلینک خبر: http://www.mashhadnews.org/Pages/News-16205.aspx