ذخیره آب سد دوستی 9 درصد کاهش یافت

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی از کاهش 9 درصدی حجم ذخیره آب سد دوستی، مشترک بین ایران و ترکمنستان در سال زراعی جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

 محمد حسین جعفری با بیان مطلب فوق افزود: هم اکنون 29 درصد ظرفیت سد دوستی پر آب است، در حالی که این میزان در مدت مشابه سال گذشته 38 درصد بوده است. 
وی بیان کرد: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون 132 میلیون متر مکعب آب به سد دوستی وارد شده و هم اکنون 355 میلیون متر مکعب آب پشت سد دوستی ذخیره شده است. 
وی ظرفیت ذخیره سدهای بزرگ و در حال بهره برداری خراسان رضوی را در مجموع یک میلیارد و 548 میلیون مترمکعب عنوان کرد و گفت: یک میلیارد و 125 میلیون متر مکعب از این مقدار مربوط به سد مشترک بین ایران و ترکمنستان با عنوان 'سد دوستی' است. 
جعفری افزود: هم اکنون 69 درصد ظرفیت مخازن سدها در خراسان رضوی خالی است و ذخیره مخازن سدهای استان، نسبت به مدت مشابه پارسال در مجموع سه درصد کاهش یافته است. 
وی اظهار کرد: حجم آب ذخیره شده در پشت سدهای خراسان رضوی 486 میلیون متر مکعب است که 31 درصد ظرفیت آنها را پر کرده است. 
استان خراسان رضوی دارای 29 سد در حال بهره برداری در شهرستانهای تربت حیدریه، قوچان، مشهد، خواف، درگز، سبزوار، تایباد، نیشابور، تربت جام، چناران، کلات و فریمان است.

 

منبع: ایرنا خراسان

منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۵ چهارشنبه ۳۰ تير
کدخبر:16220منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۵ سي تيرلینک خبر: http://www.mashhadnews.org/Pages/News-16220.aspx