پایش شبانه واحدهای صنعتی خراسان رضوی

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از پایش شبانه واحدهای صنعتی و روند مثبت کنترل و مدیریت آلاینده ها در این استان خبر داد.

حمید صالحی گفت: در اجرای برنامه پایشی که با هدف نظارت بیشتر بر مدیریت آلاینده های زیست محیطی از سوی صنایع در فعالیت شبانه انجام شد، واحد های تولید عایق های رطوبتی، ایزوگام و کشتارگاه های جاده های کلات و سیمان زیرپوشش قرار گرفتند.
وی افزود: در این پایش، نحوه مدیریت آلاینده های زیست محیطی واحدهای مزبور در حوزه های هوا و فاضلاب از سوی کارشناسان محیط زیست، بررسی و نمونه برداری لازم صورت گرفت. 
وی در باره پایش های شبانه اظهار کرد: از سال 1392 اجرای برنامه های پایش کنترلی شبانه، به صورت ویژه در دستور کار این اداره کل قرار گرفت و واحدهای کشتارگاهی، ایزوگام، ریخته گری، فولاد و صنایع غذایی دارای تولیدات فصلی از قبیل کارخانجات رب گوجه فرنگی در اولویت های اجرای این برنامه قرار گرفتند. 
صالحی گفت: بر اساس پیگیری های انجام شده از سوی این اداره کل، پارسال حدود 13 هزار متر مکعب بر ظرفیت تصفیه پساب صنعتی استان افزوده شد. 
وی افزود: تعداد روزهای سالم و پاک هوای شهر مشهد نیز از 234 روز در سال 1392 به 319 روز در سال گذشته افزایش یافت.
وی اظهار کرد: مدیریت پسماندهای ویژه استان نیز از طریق پیگیری و الزام واحدهای مولد پسماند به تحویل دهی به واحدهای بازیافت یا امحا یا لندفیل ها از 205 تن در سال 1392 به 15 هزار و 716 تن در سال گذشته از شاخص های بارز عملکرد محیط زیست انسانی در این استان بوده است.
خراسان رضوی دارای 40 شهرک و ناحیه صنعتی است که در 38 شهرک و ناحیه صنعتی آن زمین صنعتی واگذار می شود. 

 

منبع: ایرنا

منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۵ چهارشنبه ۳۰ تير
کدخبر:16222منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۵ سي تيرلینک خبر: http://www.mashhadnews.org/Pages/News-16222.aspx